Aktivněji do zápasu vstoupila Opava, která brzy otevřela skóre duelu. V 8. minutě projel do útočného pásma Chalupa, poslal kotouč před branku, kde jej zachytil Kocián a s notnou dávkou štěstí procpal kotouč pod Hromadou do vsetínské svatyně.

Hosté ovšem kontrovali samostatným nájezdem Zúbka, jenž na útočnou modrou obdržel precizní přihrávku od Tesaříka, ovšem přetažený bekhendový blafák nestihl zakončit včas a puk pouze rozvlnil boční síťku opavské branky.

Krátce nato však Slezan zdvojnásobil svůj náskok. Kocián v rychlosti našel před hostující klecí nikým nehlídaného Mlýnka a ten se trefil parádně pod víko. Necelé tři minuty poté si oba hráči úlohy vyměnili. Kysela vybojoval puk u pravého mantinelu, poslal jej na Chalupu, který adresoval příhru Kociánovi, který kotouč na chvíli podržel a ve správný moment jej přiťukl Mlýnkovi, který akci zakončil střelou do poloprázdné vsetínské branky – 3:0.

Vstup do druhé periody se podařil zase Valachům. Hned v její úvodní minutě se před Šafránkovou klecí nejlépe zorientoval Zúbek a důrazným způsobem poslal kotouč do svatyně Slezanů. Měch poté elegantně vysunul volného Grofka, ale jeho střelu si pohlídal Hromada včasným vymrštěním svého betonu.

Později si to Mlýnek mašíroval sám na Hromadu, ale při zakončení byl zezadu zahákován a faulovaný dostal výhodu trestného střílení, to však Mlýnek neproměnil, když jeho střelu zápěstím vyrazil opět svým betonem Hromada. Vsetínský Sprušil ale posléze inkasoval vynikající přihrávku od Zúbka, ale sám před Šafránkem neuspěl. Sprušilova klička do forhendu totiž byla čitelná a zkušený Šafránek za sebe puk nepustil.

Podobně jako v předchozí třetině se Vsetínským povedl i začátek třetího dějství. V mezikruží se ke kotouči dostal Sprušil a zkoprnělého Šafránka docela pohodovým způsobem překonal – 3:2.

Hosté začali opavský celek hodně tlačit a vyrovnání viselo ve vzduchu, jenže Opava má v brance skvělého Šafránka, který ji i tentokrát znovu výrazně podržel. Vsetín své šance neproměnil a o slovo se přihlasili také opavští forvardi. Rozhodnout mohl v závěru Černý, jenž se dostal k Hromadou vyraženému kotouči, ale z vyložené pozice nedokázal trefit odkrytou vsetínskou klec.

Valašský hokejový klub na samotném konci odvolal brankáře Hromadu a pokusil se o vyrovnání v šesti hráčích, ale to se jim nepovedlo a tři body nakonec Slezané uhájili.

„Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, po dlouhé době nám vyšla první třetina, kterou jsme odehráli dobře a vedli jsme 3:0. Pak nás sice trochu zabrzdil první gól Vsetína, ale v dalším úseku hry jsme byli zase lepší my, měli jsme plno šancí, ale bohužel jsme naše vedení již nenavýšili. Třetí část byla o tom, jestli udržíme svůj náskok, což se stalo, protože kluci skvěle takticky odehráli závěr zápasu,“ zhodnotil zápas opavský kouč Michal Piskoř.

Hostující trenér Viktor Hlobil hovořil takto: „Doslova jsme promrhali první třetinu, nehráli jsme, co jsme měli. Po zbytek zápasu jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, měli jsme více šancí převážně ve třetí třetině, jenže první dvacetiminutovka rozhodla. Dohánět tříbrankové manko proti soupeři jako je Opava je hodně složité. Sice jsme nenastoupili v kompletní sestavě, ale to nic nemění na tom, že musíme hrát na maximum od první minuty utkání.“

HC Slezan Opava - VHK Vsetín 3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Kocián (Chalupa), 11. Mlýnek (Kocián), 13. Mlýnek (Kocián, Chalupa) – 21. Zúbek, 42. Sprušil (Vaněk, Zúbek). Rozhodčí: Mrkva – Vengřín, Záviský. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 500.

Opava: Šafránek – Bednárek, Mosler, Tůma, Kysela, Pavelek, Jurčík – Černý, Měch, Grofek (od 33. Herman) – Kocián, Chalupa, Mlýnek – Polok, Koschatzký, J. Vítek. Trenér Michal Piskoř.
Vsetín: Hromada – Heš, Tesařík, Farda, Žabčík, Hrčka, Hoďa, Mečiar – Zúbek, Vaněk, Sprušil – Kubo, Hruška, D. Vítek – Dědek, Daněk, Holík. Trenér Viktor Hlobil.

Jan Šimek