Slezan jel do Orlové v řádně oslabené sestavě. Zejména defenziva byla pořádně prořídlá. Chyběli Měkýš, Bednárek, Ondrůšek, v útoku Kovalovský a kapitán Kamil Suchánek.

I přes tyto absence začali hosté bez respektu. V rozletu je přibrzdila ale oslabení. Ve 12. minutě přišla úspěšná dorážka Samiece a domácí vedli. Vyrovnání přišlo za čtyři minuty, hrstku opavských fandů v hledišti potěšil pěknou individuální akcí Tomáš Měch.

Vzápětí mohli Opavští dokonce vést, spolupráce Měcha s Grofkem ke gólu nevedla. Do šaten odcházela šťastnější Orlová. Vedení jí zajistil přesnou dorážkou Dušek. Druhou třetinu začali domácí přesilovkou, bezúspěšně. Branky začaly padat až v závěru třetiny. Dvě minuty před sirénou srovnal Grofek, v témže čase se trefil na druhé straně Potočný.

Poslední slovo měl ale opavský bek Tichý, který nekompromisně prostřelil úplně vše, co mu stálo v cestě. Drama tak gradovalo ve třetí části. Devět minut před koncem vyšel Orlové brejk a Potočný nedal Vošvrdovi šanci – 4:3. V 57. minutě pak pečetil vítězství domácích a tím i posun na první příčku tabulky Grygar.

„Diváci viděli boj o každý metr ledu. Hra byla oboustranně tvrdá,“ řekl k utkání trenér Slezanu Karel Suchánek. „I přes porážku musím hráčům poděkovat za obětavost, chybělo nám šest hráčů základní sestavy. Šanci dostali mladí kluci a nevedli si rozhodně špatně,“ vyzdvihl výkon mladíků trenér.

HC Orlová - HC Slezan Opava 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Samiec (Stránský), 18. Dušek (Potočný, Grygar), 38. Potočný (Studený, Prokop), 51. Potočný (Grygar, Mintěl), 57. Grygar (Dušek) - 16. Měch (Suchý), 38. Grofek (Tichý), 40. Tichý (Grofek, Černý). Vyloučení: 11:4, navíc Herman (OPA) 5 + DKU. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 500

HC Orlová: Šafránek - Chromič, Kudláček, Prokop, Urbánek, Samiec, Grygar, Golab, Lukaštík, Stránský, Kotásek, Blatoň, Studený, Škatula, Mintěl, Dušek, Vydra, Potočný, Kraft, Minařík
HC Slezan Opava: Vošvrda - Gulda, Čavrk, Žídek, Tichý, Plánovský, Kukol - Měch, Suchý, Polok, Tůma, Kocián, Wolf, Černý, Grofek, Chalupa, Herman