Slezané nezačali dobře a po necelých pěti minutách prohrávali. „Udělali jsme chybu, kterou domácí potrestali. Využili přečíslení, které umí parádně a získali psychologickou výhodu," popisoval opavský kouč Pavel Hulva.

Naopak jeho hráči nedokázali ani jednou překonat Kotvana. „Bylo to tam třikrát na brankové čáře, lítalo to kolem tyček. Holt nám asi nebylo dáno," mrzelo Hulvu.

Ve třetí třetině Opava třikrát inkasovala, Hodonín vyhrál 4:0 a jde do semifinále. „Bez gólu se nedá vyhrát. Tedy lze hrát na 0:0, ale tady to prostě nejde. Nebyli jsme až tak špatným mužstvem, odehráli jsme dobrý zápas. Výsledek 4:0 je krutý. Na druhou stranu jsme otevřeli hru, takže branky na 3:0 a 4:0 přišly víceméně logicky," přemítal trenér Slezanu.

„Hodonín byl lepší v předbrankovém prostoru, což rozhodlo. Má střelce Jurču a výborného brankáře, který jim to vychytal. Soupeři mohu jen pogratulovat a popřát mu, ať dojde co nejdál," uzavřel Pavel Hulva.

HK Hodonín – Hokejový klub Opava 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Vrána (Vaněk, Jurča), 42. Matula (Kadlec), 57. Kadlec (Kuba), 60. Vaněk (Pokorný). Rozhodčí: Obadal – Blaha, Wesley. Vyloučení: 4:4, navíc Chalupa, Kilnar a Šindelář (všichni Opava) 10 minut, bez využití. Střely na branku: 40:31. Diváků: 1 583. Stav série: 4:1, postupuje Hodonín.
Opava: Urbisch – Galvas, T. Černý, Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma – Wolf, Polok, Selingr – Grygar, Chalupa, Kilnar – Herman, L. Černý, Pavelek – Hartmann, Sysala, Štindl – Rousek

Jan Šimek