Čtvrté utkání série nezačalo pro Opavu dobře. Už ve druhé minutě při signalizovaném vyloučení přišla zpoza branky přihrávka od Kolaříka a Kanko střelou z první nedal Šafránkovi šanci. Domácí tým se dokázal z rychlého direktu brzy otřepat.  Pavelkův bekhend ještě cestu do sítě nenašel. V páté minutě ale putoval za katr Krisl a Opavští přesilovku využili.

Tichému nahrával a Polok a robustní bek Slezanu rozjásal slušně zaplněný stadion – 1:1. V závěru první třetiny na druhé straně ještě vystřelil tvrdě od modré Prokop, ale Šafránek ho vychytal.  Zápas sledoval také trenér Slezského FC David Vavruška. „Z atmosféry jsem nadšený, Opava opět dokazuje, že je sportovním městem," podotkl kouč opavských fotbalistů, jehož jméno hokejoví fanoušci během první třetiny vyvolávali.

Na začátku druhé třetiny se Havířovští radovali z gólu, sudí Held byl ale jiného názoru a gól neuznal.  Krátce na to stadion přešel do tmy a zápas byl přerušen. Po necelých dvaceti minutách se se zápas znovu rozehrál. Opavě se brzy naskytla slušná možnost převážit misky vah na svou stranu. Bohužel dvojnásobnou přesilovku nevyužila. Galvasovu střelu chytil brankář Daneček.

O pár okamžiků později si šikovně najel před hostujícího gólmana Mlýnek, avšak ani jemu se skóre změnit nepodařilo. Necelých sedm minut před druhou sirénou udeřili hosté. Klimša vybojoval puk u mantinelu, najel si před Šafránka a poslal AZ do vedení. Ve 39. minutě dostala Opava další ránu. Nepodařilo se jí vyhodit puk z obraného pásma a Bursík přiblížil svůj tým do semifinále.

Opava chtěla ve třetí části s výsledkem něco udělat, ale marně, nevyšla jí ani čtyřminutová početní výhoda, naopak na druhé straně pečetil postup Havířova čtvrtým gólem Říčka.

„Série se zlomila na havířovském ledě, kde jsme některé věci nevyřešili tak jak měli. V dnešním utkání jsme se dostali do tlaku, bohužel se nám nepodařilo vstřelit gól. O osudu zápasu rozhodla naše slabší pětiminutovka ve druhé třetině. Myslím si, že ale končíme se vztyčenou hlavou. Smekám před našimi fanoušky, kteří nám vytvořili báječnou atmosféru," řekl k zápasu trenér Opavy Karel Suchánek.

„Mrzí mě, že se nám zranili dva hráči do konce sezony a s tím stylem pískání, který dnes rozhodčí praktikovali, jsme měli velké problémy. Klukům ale musím poděkovat, jak se drželi a bojovali. Odvedli velký kus práce. Nejen nyní ale v celé sérii Opava nic nevzdávala a bojovala, jsem ale moc rád, že se nám nakonec podařilo postoupit a ještě jednou klukům děkuji," ohlédl se  za zápasem trenér Havířova Tomáš Potěšil.

HC Slezan Opava – AZ Havířov 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Tichý (Polok) – 2. Kanko (Kolařík, Stránský), 34. Klimša, 39. Bursík, 58. Říčka (Pechanec). Rozhodčí: Held – Linhart, Lošťák. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 1836. Konečný stav série: 1:3

HC Slezan Opava: Šafránek  -  Galvas, Kysela, Kukol, Bednárek, Mosler, Tichý, Vrabel - Mlýnek, Měch, Černý - Herman, Chalupa, Kocián - Wolf, Polok, Pavelek - Svoboda, Baďura, Tůma. Trenér Karel Suchánek
AZ Havířov: L. Daneček  - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, M. Zientek, Rimmel, L. Zientek, Hartmann - Sztefek, Najdek, J. Daneček - Maruna, Říčka, Klimša - Kolařík, Stránský, Kanko - Pechanec, Bursík, Pavlas. Trenér Tomáš Potěšil