Hned na startu utkání poslal Opavu do vedení veterán Pavelek, hodonínský útočník Jurča sice srovnal, ale v úvodu druhé třetiny Šindelář se štěstím a po řadě odrazů procpal puk za záda Kotvana a Slezané znovu vedli.

V polovině utkání ale domácí schytali dva kruté údery v rozmezí 44 sekund a prohrávali. Wolf stačil srovnat, ale Potechin s Jurčou otočili skóre. Slezan moc nepodrželi oba brankáři, působili nervózně. Vypadávaly z nich puky.

„Dělali jsme hloupé chyby. I tak jsme to ale mohli zvládnout. Nepřálo nám štěstí, dali jsme dvě břevna," litoval opavský kouč Pavel Hulva. Opavští v závěru tlačili, snažili se vstřelit kontaktní gól, jenže ten nepřišel. Naopak hosté gólem do opuštěné branky upravili na konečných 4:7.

„Zavání to mým alibismem, ale rozhodčí jsou nejslabším článkem soutěže. Je to hrozné. Neváží si hráčů ani diváků. Své hráče ale musím za výkon pochválit," dodal trenér Slezanu.

Další zápas čtvrtfinálové série je na programu v neděli 5. března od 17 hodin na ledě Hodonína.

Hokejový klub Opava – SHK Hodonín 4:7 (1:1, 2:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Pavelek (L. Černý, Herman), 22. Šindelář (L. Černý), 37. Wolf (Mosler, Polok), 45. Kilnar – 11. Jurča (Vaněk, Potechin), 30. Peš (Matula), 31. Jurča (Černohous, Pokorný), 40. Potechin (Kadlec, Loginovskij), 43. Jurča (Venclík), 48. Peš (Matula), 59. Matula (Kuba, Vrána). Rozhodčí: Koziol – Bubela, Zedník.Vyloučení: 2:3, navíc Hajný (Hodonín) 10 minut. Využití: 1:1.  Stav série: 1:3.
Opava: Wanecki (31. Urbisch) – Galvas, Tůma, T. Černý, Holík, Mosler, Šindelář, Slavík – Wolf, Polok, Selingr – Grygar, Chalupa, Kilnar – Herman, Černý L., Pavelek – Svoboda, Sysala, Rousek – Štindl. Trenér: Pavel Hulva