Hodonín začal dobře, v první dvacetiminutovce se ujal dvoubrankového vedení.

„Hodonín sice vedl o dvě branky, ale my jsme špatně nehráli," řekl trenér Opavy Pavel Hulva. Po přestávce přišel obrat. Slezan najednou vedl 3:2, velký zápas odehrál veterán Zdeněk Pavelek, který dal branku a navrch přidal jednu asistenci.

„Druhá třetina nám vyšla výborně. Ve třetí jsme šli dokonce do vedení 5:2, ale soupeř je zkušený, dokázal se vrátit do zápasu," pokračoval Pavel Hulva.

„V závěru hráli 6 proti 4, ale my jsme to ubránili. Moji kluci mají velkou pochvalu," podotkl zkušený kouč. „Teď jedeme do Hodonína, kde chceme něco uhrát," zakončil.

HK Opava – SHK Hodonín 5:4 (0:2, 3:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 32. Wolf (Mosler, Kilnar), 35. Sysala (Holík), 36. Černý L. (Vítek, Polok), 44. Mosler (Pavelek), 54. Pavelek (Kilnar, Herman) – 8. Jurča (TS), 10. Jurča (Vrána), 55. Matula (Haloda M.), 56. Vrána. Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler. Vyloučení: 5:9, navíc Peš, Kadlec, Jurča 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 1200. Stav série: 1:1
Opava: Wanecki – Galvas, T. Černý, Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tuma- Wolf, Polok, Selinger – Kilnar, L. Černý, Vítek – Herman, Pavelek, Rousek – Svoboda, Sysala, Štindl. Trenér: Pavel Hulva