Domácí začali aktivně a už po třech minutách se do první slibné šance probil Wolf, jenže Vojtka v přerovské kleci nepřekonal. Opavští i v dalších okamžicích přehrávali hostující favority, jenže bez gólového efektu. Povídat by o tom mohl například aktivní Vítek.

Do druhého dějství vstupoval Slezan v početní výhodě a Měch se až překvapivě lehce dostal před Vojtka, ale ten mu nejprve zmenšil střelecký úhel a nakonec i zamezil vypálit. V polovině utkání mohli jít do vedení hosté, když Tichý přišel ve středním pásmu o hokejku, volný puk sebral Sedlák a unikal sám na Šafránka. Jeho ránu však opavský brankář skvěle vyrazil.

Hosté přidali na aktivitě a Opava měla problémy. Pomoci si musela fauly a Přerov v přesilovkách zle hrozil. Nejčastější formou zakončení byly tvrdé rány od modré, ale většina z nich šla vedle a ty ostatní zblokovala domácí obrana nebo gólman Šafránek.

Na startu třetí dvacetiminutovky však nestačil na střelu Dostálka z otočky a Zubři vstřelili po půstu, který trval téměř 114 minut, gól. Studená sprcha měla pro opavské borce další nepříjemný důsledek o necelé tři minuty později, kdy Procházkovu střelu vyrazil Šafránek před sebe a dojíždějící Sakrajda zvýšil na 2:0 pro Přerov.

Slezan se v závěru snažil snížit, jenže hosté výborně bránili střední pásmo a nepustili Opavu do žádné vyložené šance. Zhruba pět minut před koncem navíc dostal dvojitý trest a osobní do konce utkání domácí obr Tichý a bylo jasné, že domácí už na vyrovnání nedosáhnou.

Letošní sezona tak pro ně končí. Přesto za obětavé výkony opavským hokejistům diváci po závěrečné siréně poděkovali.

HC Slezan Opava – HC ZUBR Přerov 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 44. Dostálek (Popelka), 47. Sakrajda (Procházka, Kolář). Rozhodčí: Koliba, Kubičík – Štěpán, Bojda. Vyloučení: 8:9, navíc Tichý (Opava) 10 minut a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3557. Stav série: 1:3, postupuje Přerov

Opava: Šafránek – Pavelek, Mosler, Tůma, Tichý, Slavík – Kocián, Měch, Vítek – Wolf, Chalupa, Baďura – L. Černý, Polok, Herman – Rousek. Trenéři David Musial a Karel Suchánek.
Přerov: Vojtek – Pala, Osina, Zbořil, Polák, Vlček, Janota, Andrýsek – Goiš, Sedlák, D. Šťastný – Popelka, Šebek, Dostálek – Sakrajda, Procházka, Š. Kratochvíl – M. Kratochvíl, Kolář, Málek. Trenér Petr Dočkal