Opavští nezačali ideálně a v čase 12:03 poprvé inkasovali. Benýšek se za brankou zmocnil kotouče, který předal Brzobohatému, a ten poslal puk do odkryté branky. Na druhé straně se bombou od modré prezentoval hostující bek Kysela, jenže Chvátalovy betony sklaply včas.

Vyrovnání se Slezan dočkal na startu druhého dějství, kdy Herman za brankou vybojoval puk, předložil jej Polokovi a opavský centr vyrovnal. V polovině zápasu putoval na trestnou lavici domácí kapitán Habrovec, o necelých dvacet sekund později k němu přibyl i Klimeš a Opava měla k dispozici vítanou přesilovku pět na tři.

A dokázala ji patřičně využít. V čase 31:22 nabil Tichý Kyselovi a puk po jeho parádní ráně zapadl pod horní tyčku. Uběhlo sotva 17 vteřin a opavští se radovali potřetí, když Wolf propálil Chvátala a ten své místo v brance přepustil Novákovi.

Slezané na ledě v těch okamžicích dominovali a jejich náskok mohl zvýraznit Měch, jenže zazvonil na tyčku a další slibnou příležitost neproměnil autor třetí branky Wolf. Ve třetí části však Technika dvakrát udeřila v přesilovce. Nejprve snížil po Vrbově nabídce Vlastimil Odehnal a zhruba pět minut nato srovnal na 3:3 Stehlík.

Na řadu tak přišlo desetiminutové prodloužení, ve kterém mohly rozhodnout oba týmy. Nejprve v dobré šanci selhal domácí Stehlík, a pak po odvážném průniku Hermana nedokázal rozhodnout Měch. Vítěze tak musely určit až nájezdy. Rozuzlení přinesla třetí série, ve které opavský Wolf nezaváhal. Naopak domácí Bustin Šafránka nepřekonal, a vedení v sérii se tak ujímá Opava.

VSK Technika Brno – HC Slezan Opava 3:4 sn (1:0, 0:3, 2:0 - 0:0)
Branky: 13. Brzobohatý (Benýšek), 49. Vl. Odehnal (Vrba, Zábranský), 54. Stehlík (Vrba, Havíř) – 23. Polok (Herman, Černý), 32. Kysela (Tichý, Měch), 32. Wolf (Tichý, Šafránek), rozhodující nájezd Wolf. Rozhodčí: Slavka – Kříž, Maťašovský. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:2. Diváci: 171. Stav série: 0:1
Opava: Šafránek – Pavelek, Kysela, Tůma, Tichý, Vrabel, Mosler – Kocián, Měch, Vítek – Baďura, Chalupa, Wolf – L. Černý, Polok, Herman. Trenéři David Musial a Karel Suchánek

Jan Šimek