Do vedení mohli jít hned na startu zápasu Slezané, do velmi dobré pozice se totiž probil opavský kapitán Měch, jenže jeho ránu zastavily betony domácího brankáře Chvátala. Technika kontrolovala únikem Stehlíka, ale jeho blafák zlikvidoval gólman Opavy Šafránek.

Ten si poradil i s následnou tutovkou Zábranského, a tak mohli zahrozit znovu hosté. Domácím zadákům ujel Vítek, puk se však po jeho ráně zakousl jen do Chvátalova ramena.

Opavští nemuseli dlouho zoufat. V čase 12:47 se totiž velmi šťastně dostali do vedení. Pavelek předal puk Kyselovi, ten ze středního pásma jen nahodil puk směrem na domácí klec a jeden z brněnských obránců kotouč nešťastně srazil za záda Chvátala a Slezan vedl.

Ve druhé dvacetiminutovce pokračovali domácí v aktivitě, ale Bustin ani Jurča si na skvělého Šafránka nepřišli. Druhý gól Opavy mě na hokejce Kocián, svůj únik však gólem nezavršil. V závěru druhé části neuspěl ani agilní Vítek, kterého našel chytrou přihrávkou Měch, jenže opavský útočník netrefil puk ideálně.

Slezan měl další slibné příležitosti na zvýraznění svého těsného náskoku i ve třetí části. V ní nejprve hosté trefili tyčku. Vysokoškoláci se chtěli osvobodit při opavské přesilovce, jenže vyhozený puk zachytil Vítek, dostal mimo hru domácího gólmana, ale gólového efektu nedosáhl.

Domácí v závěrečné power-play podpořené přesilovkou, však srovnat nedokázali, a Opava se může těšit na semifinále, kde ji čeká Přerov.

VSK Technika Brno – HC Slezan Opava 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Kysela (Pavelek). Rozhodčí: Kika – Kašík, Holibka. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 182. Stav série: 0:3
Opava: Šafránek – Pavelek, Kysela, Tůma, Tichý, Mosler, Vrabel – Kocián, Měch, Vítek – Baďura, Chalupa, Wolf – L. Černý, Polok, Herman – T. Černý. Trenéři David Musial a Karel Suchánek

Jan Šimek