První třetina až tak zajímavý hokej nepřinesla, šancí bylo poskromnu. V 16. minutě hrála Opava přesilovku, ale paradoxně se z gólu radovali domácí. Po chybě Kukola se puku zmocnil extraligový matador Krayzel a svoji akci dotáhl do gólového konce.

Opavská odpověď přišla v polovině zápasu. Odražený puk po střele Tichého zasunul za záda gólmana Gleicha Mlýnek. Neuběhly ani čtyři minuty a skóre se měnilo znovu. Slezan hrál přesilovku, kterou využil. Polok našel u branky volného Černého, jenž v poklidu zasunul kotouč do odkryté branky.

Tři minuty před koncem druhé periody vyšla přesilovka i domácím, a to dvojnásobná. Pavlačka uvolnil Kalinu a ten vyrovnal na 2:2. Na začátku třetí části byla k vidění další přesilovka. Ve vítěznou branku ji ranou pod víko přetavil Grofek.

Poruba se v závěru snažila o vyrovnání a měla k němu blízko. Pět vteřin před koncem se v dobré pozici ocitl Luděk Krayzel, avšak ani na dva pokusy nedokázal brankáře Šafránka překonat a Slezan stejně jako ve středu mohl slavit tříbodovou radost.

„Poruba byla lepší v první třetině.Oddruhé jsme se zlepšili, začali více bruslit a napadat. Podařilo se nám vyrovnat, a dokonce jít do vedení. Nakonec se nám podařilo jednobrankové vedení ubránit,“ komentoval zápas opavský trenér Michal Piskoř.

RT TORAX Poruba - HC Slezan Opava 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Krayzel, 37. Kalina (Pavlačka, Wolf) - 29. Mlýnek (Tichý), 33. Černý (Polok, Kocián), 41. Grofek (Tichý). Rozhodčí: Mrkva - Mikler, Koliba. Vyloučení: 8:9, navíc Gleich (POR) 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 450
Opava: Šafránek - Bednárek, Tichý, Tůma, Kukol, Jurčík, Mosler - Baďura, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf P., Černý, Grofek, Chalupa, Mlýnek