Kromě ostravského celku jsou z regionálních týmů ve hře ještě Nový Jičín a Opava, která prahne po prolomení čtvrtfinálového prokletí. Dlouhých sedm let v řadě totiž Slezan neprošel do semifinále a letos chtějí nepříznivé sérii udělat přítrž.

Opava zakončila základní část druhé ligy na solidním pátém místě a v play-off narazí na brněnskou Techniku, se kterou odehrál vyrovnané zápasy. „Technika má dobré mužstvo, ve kterém je správný mix zkušených hráčů a studentů. Doma hraje agresivní hokej, chodí napadat a hraje jednoduše. Venku zavře obranu a čeká na protiútoky," řekl na adresu čtvrtfinálového soupeře trenér Opavy David Musial.

Tým pod jeho vedením dokončil základní část ve velmi dobré formě. Vyhrál poslední tři utkání a naposledy doma otočil derby se silnou Porubou. „Sedli jsme si dohromady a řekli si, jak chceme hrát. Poslední čtyři zápasy jsme chtěli odehrát, jako by šlo o play-off. Myslím, že nám to šlo dobře, což je pozitivní," tvrdil mladý kouč.

Jak vypadá zdravotní stav opavských hráčů? „Všichni jsou v pořádku a na play-off budou připraveni. Jen David Galvas nedohrál poslední zápas, má potíže s třísly, ale snad se stihne dát do pořádku," upřesnil devětatřicetiletý Musial.

Slezané zahájí první kolo vyřazovacích bojů na brněnském ledě, kde se v případě vyrovnaného stavu uskuteční i rozhodující pátá bitva. „V play-off to podle mě není nevýhoda. Je to zápas jako každý jiný. Spíš je dobře, že venku začínáme v sobotu, kdy kluci nepracují, měli by mít víc sil. Nevýhoda by byla, kdyby na Brno přišlo plno diváků a vytvořili tlak na rozhodčí," zamyslel se bývalý obávaný útočník.

Opavský tým už sedm let v řadě nedokázal prorazit přes čtvrtfinálové síto druhé ligy, z kabiny ale sálá velké odhodlání tohoto strašáka zlomit. „Slyšel jsem o tom. Na druhou stranu je dobré, že se kluci sedmkrát za sebou do play-off dostali. Je jasné, že to chceme prolomit. Bude třeba odvést dobrou práci na ledě. Myslím, že jde o vyrovnanou sérii. Lepší vyhraje," uzavřel David Musial.

HC Slezan Opava - Technika BrnoVzájemné zápasy v základní části: 1:6, 3:2 4:6, 1:2 sn
Největší hvězdy týmů (kanadské bodování): Jakub Vítek 38 (17+21), Tomáš Měch 36 (12+24), Tomáš Polok 30 (14+16) - Michal Brzobohatý 43 (22+21), Karel Benýšek 31 (7+24), Peter Bustin 31 (15+16)
Program série: v sobotu v Brně (17.00), v pondělí 2. března v Opavě (18.00), ve středu 4. března v Brně (18.00), popřípadě v pátek 6. března v Opavě (18.00) a v neděli 8. března v Brně (17.00).
Tip Deníku: Opava postoupí, sérii vyhraje 3:2 na zápasy.

Pikantní série

Základní část zakončili na šestém místě, díky kterému se mohou fanoušci Nového Jičína po roční odmlce těšit na bitvy ve vyřazovací části.

Tým trenérského dua Aleš Flašar a Radomír Grimm, byl blízko tomu, aby čtvrtfinálovou sérii načal už včera na ledě druhé Poruby. Vítězná trefa zadáka Patrika Flašara z 53. minuty zápasu ve Valašském Meziříčí však rozhodla, že Novojičínští vyzvou ve čtvrtfinále play-off šestinásobného mistra extraligy ze Vsetína.

„Vsetín má silný tým, což potvrzoval celou sezonu. Jejich hlavní předností je kvalitní gólman a mají daleko větší sílu v útoku než v obraně. V základní části jsme s nimi odehráli čtyři vyrovnané zápasy a úplně bez naděje nejsme," nahlédl do série s atraktivním soupeřem kouč Nového Jičína Aleš Flašar.

Důležitý bude úvodní zápas série, která startuje už dnes na legendárním Lapači. „Vsetín může v případě výhry získat hodně na jistotě. Bude důležité, aby se nám vyhýbala zranění. Hrajeme v malém počtu hráčů a to může být naše nevýhoda," uvědomuje si šéf novojičínské střídačky, jenž naposledy ztratil zraněného Slováka Zetíka.

Díky početné kolonii věrných vsetínských příznivců slibuje série bouřlivou kulisu také v Novém Jičíně. „Série bude mít správnou pikatní příchuť play-off. Vsetínští mají hodně diváků, a proto jsem rád, že ho máme. Je to tam vždycky show. Budeme totiž vědět, že hrajeme play-off. Jinde by to tak nebylo," má jasno vyhlášený bouřlivák, jenž ví, že jedním z důležitých bodů série budou brankáři.

„Jak Hromada, tak Plšek jsou výborní gólmani. My máme taky dva kvalitní gólmany, takže pokud se gólmani v uvozovkách zblázní, tak to celou sérii rozhodne," komentoval Flašar.

Valaši se kromě Hromady, který v letošní sezoně strážil také svatyni extraligového Zlína, spoléhají ještě na vítěze kanadského bodování celé soutěže, Kolaříka. V defenzivě pak tvrdí muziku velezkušený Radim Tesařík. „Hlavně se musíme vyvarovat zbytečných faulů, protože Vsetín hraje přesilovky velmi dobře a zbytečně bychom jenom přitápěli pod kotlem," uzavřel trenér Nového Jičína.

Čtvrtou čtvrtfinálovou dvojici vytvořil Přerov, vítězný tým základní části, a Břeclav, která do vyřazovací fáze sezony postoupila jen díky středeční domácí prohře Valašského Meziříčí s Novým Jičínem.

HK Nový Jičín - VHK VsetínVzájemné zápasy základní části: 6:4, 2:3 sn 0:2, 5:3
Největší hvězdy týmů (kanadské bodování): Jakub Lehečka 37 (12+25), Martin Kabeláč 28 (11+17), Robin Gebauer 28 (11+17) - Jan Kolařík 57 (31+26), Daniel Vaněk 37 (15+22), Ondřej Slováček 35 (10+25)
Program série: v sobotu ve Vsetíně (17.30), v pondělí 2. března v Novém Jičíně (18.00), ve středu 4. března ve Vsetíně (17.30), popřípadě v pátek 6. března v Novém Jičíně (18.00) a v neděli 8. března ve Vsetíně (17.30)
Tip Deníku: Vsetín projde do semifinále, vyhraje 3:2 na zápasy.

Jan Šimek, Dlaibor Tobola, Martin Maceček