Opava po porážce v Prostějově 6:8 nestačila ve středu doma ani na Frýdek-Místek, kterému podlehla 3:4 po samostatných nájezdech. „Musíme se z těch dvou zápasů poučit a špatné věci v naší hře postupně odstraňovat. Žádnou paniku bych ale po prvních dvou kolech nedělal. Sezona je dlouhá," řekl trenér Slezanu Karel Suchánek.

Dají se tedy očekávat změny v sestavě? „S hráči jsem měl v týdnu pohovory a doufám, že si věci, které jsme si řekli, vezmou k srdci. Změny v sestavě určitě budou, ale konkrétní ještě nebudu. Navíc ještě nejsme rozhodnuti, jestli budeme hrát na tři nebo čtyři útoky," pokračoval dál sedmapadesátiletý kouč, kterému vrásky na čele dělají dva útočníci: Tomáš Polok nedohrál díky poraněnému ramenu středeční zápas s Frýdkem-Místkem a Petr Chalupa má problémy s kolenem.

Nad jejich startem v Karviné tak visí velký otazník. Nyní se ale pojďme mrknout na tým Karviné, o kterém se ještě pár týdnů zpátky nevědělo, zda do soutěže kvůli finančním potížím vůbec zasáhne. Nakonec se ale Baníku podařilo najít partnery a druhá liga o svého tradičního účastníka nepřišla. Karviná v prvním kole porazila venku Frýdek-Místek 6:4, ale poté padla ve Vsetíně 3:6. Nyní tak půjde o její první domácí vystoupení.

Omlazené mužstvo kolem olympijského vítěze Davida Moravce však stále budí velký respekt. „V Karviné jsou pořád zkušení hráči. Ať už jde o Moravce nebo Kowalczyka. V brance je navíc výborný David Iláš," uvedl na adresu soupeře Karel Suchánek. Karviná se musela smířit s odchody Luky, Studeného a Ivana. Nahradit by je měli extraligou protřelí Libor Pavliš s Martinem Tomáškem či americká akvizice Brandon Contratto.

Sobotní zápas v Karviné začíná v 17.00.

Jan Šimek