Trenér opavského Slezanu v sobotu očekává kvalitní duel.

„Mohlo by to být pěkné utkání. Zápasy s Prostějovem jsou vždy vyhecované a dá se očekávat také dobrá divácká kulisa. Jde o takovou předzvěst play-off, bude se bojovat o každý centimetr ledu," řekl opavský kouč Josef Doboš.

Slezané mají sezonu dobře rozjetou a drží třetí příčku tabulky před Hodonínem s náskokem pěti bodů. Nyní ale Opavu čekají těžcí soupeři. „Po Prostějovu máme Vsetín, Techniku Brno a Porubu, což jsou všechno silné týmy. Na druhou stranu se musíme připravit na play-off a tyto zápasy nám v tom mohou pomoci," uvedl Doboš.

Favoritem sobotního zápasu budou Jestřábi, ale ty už Opavští letos dokázali porazit. Na co si dát pozor? „Prostějov má velmi dobré bruslaře, my musíme hrát ze zajištěné obrany, což je základ. Bude zapotřebí dobře číst hru soupeře, kdy jej napadat a podobně. Vzadu ale máme výborného Šafránka, který nás umí podržet," pokračoval zkušený hokejový stratég, který bude mít k dispozici takřka kompletní kádr.

„Kromě nemocného Pavla Baďury budou všichni připraveni a jsem přesvědčen, že každý udělá všechno pro to, abychom si minimálně nějaký bod z Prostějova odvezli," dodal na závěr trenér Slezanu.

Sobotní utkání startuje na prostějovském ledě v 17 hodin.

Jan Šimek