Jestřábi podobně jako Slezan drží šňůru tří vítězných zápasů v řadě. Uspěli na ledě Nového Jičína v poměru 4:2, doma udolali Valašské Meziříčí po výsledku 5:3 a v posledním kole dobyli Frýdek-Místek 5:2. Aktuálně je tak Prostějov na prvním místě tabulky s odstupem pěti bodů na čtvrtou Opavu.

„Prostějov je silný soupeř, ale je tam dobrý led a umíme tam zahrát. Pokud budou kluci bruslit a hrát tak jako v Kravařích, nemáme se čeho obávat," pousmál se jeden z trenérů Slezanu Josef Doboš v narážce na říjnové vítězství Opavy nad Prostějovem.

Už tak nabitý prostějovský tým kolem Vladimíra Stejskala, Lukáše Luňáka nebo Matouše Venkrbce byl mě posílit extraligou protřelý obránce Jiří Polák. Naštěstí pro Slezan ve středu hrát nebude. „Nemáme co ztratit. Na druhou stranu tam chceme hrát ze zabezpečené obrany a budeme čekat na svou šanci. Jak jsme viděli v Kravařích, i Prostějov je zranitelný," řekl opavský kapitán Tomáš Měch a dodal:

„Na začátku sezony byli plni sebevědomí, ale poslední zápasy vyhrávají jen o gól nebo o dva. Podle mého jsou hratelní, nebojím se toho. Uvidíme ve středu."

Středeční utkání na stadionu Prostějova má úvodní vhazování na programu v 18 hodin.

Jan Šimek