Ovšem pozor! Opavští letos s týmem z jihu Moravy prohráli ve všech třech případech. V úterý tak přichází pravý čas na změnu!

Břeclavští hokejisté jsou ve velké krizi. Naposledy vyhráli 4. ledna právě v souboji s opavským Slezanem po výsledku 2:0. Od té doby Jihomoravané získali pouhé dva body a prohráli v deseti zápasech v řadě za sebou. Mizérii Břeclavi už jen podtrhla drtivá domácí prohra 3:8 v sobotu s Frýdkem
-Místkem.

Klub navíc ukončil angažmá opavského odchovance a klíčového útočníka týmu Dominika Piskoře, který je s jedenatřiceti kanadskými body lídrem týmového bodování a zároveň se sedmnácti zásahy nejlepším střelcem týmu.

„Akceptoval jsem to bez nějakých větších emocí. I když je to úsměvné a spousta lidí si poklepe na čelo, když se hraje o vše a trenér vyhodí hráče z první lajny. Chyby se hledají stále u hráčů, ale vina může být i někde jinde. I z tribun se to ozývá," uvedl pro klubový web Piskoř.

Slezan by rád prokletí s označením Břeclav, se kterou třikrát prohrál, prolomil a doma bral důležité vítězství. „Může to působit jako strašák v hlavě, ale pokud nic nepodceníme, musíme v úterý výhrát. Hraje se o strašně důležité body," řekl opavský útočník Tomáš Polok.

Utkání startuje kvůli hokejovému olympijskému turnaji v Soči netradičně už v úterý 11. února od 18 hodin.

Jan Šimek