Břeclavský tým je s 18 body aktuálně na 9. příčce tabulky. Poslední zápasy se však mužstvu z jihu Moravy vůbec nevydařily. Z šesti posledních utkání získali Břeclavští pouhé tři body, celkem prohráli šestkrát v řadě. V posledním kole doma Břeclav podlehla Frýdku-Místku v poměru 3:4.

Břeclav vede na pozici trenéra Michal Konečný, který má k dispozici velmi mladý tým. Ten nedávno posílil zkušený Radek Haman, který v dresu Brna a Znojma válčil v extralize, a pravé křídlo Kristián Kučera. Oporou břeclavského týmu je syn bývalého opavského hokejisty a trenéra Michala Piskoře Dominik, jenž je se 17 kanadskými body (12+5) lídrem týmového kanadského bodování.

„Jestli budeme hrát jako první třetinu v Prostějově, o výsledek zápasu nemám strach. Musíme se na utkání poctivě připravit. Ať už hrajeme proti Prostějovu nebo Břeclavi. Chceme pokračovat v kvalitních výkonech a podřídit všechno vítězství," řekl před zápasem opavský kouč Josef Doboš a dodal: „Za Břeclav hrají mladí kluci, kteří budou určitě kousat a bojovat. My ale máme více zkušenějších hráčů a větší kvalitu hráčského kádru."

Zvládne Slezan roli favorita? Sobotní zápas startuje na opavském zimním stadionu v 17 hodin.

Jan Šimek