Ve středu opavský tým nezvládl zápas na ledě Kopřivnice, které podlehl vysoko 1:5. „Bylo to důležité utkání, ale z naší strany nebylo vůbec dobré. Trápili jsme se. Upozornili jsme hráče na některé věci. K sobotnímu zápasu musíme přistoupit jinak," má jasno trenér Slezanu Karel Suchánek.

Opavští po prohře v Kopřivnici klesli na devátou příčku tabulky a na osmé místo se posunul právě kopřivnický výběr. Na ten má nyní Opava tříbodové manko a ztrátu může smazat už v sobotu. Potřebuje ale porazit břeclavský tým kolem Marka Ivana, což se jí v aktuální sezoně ještě nepovedlo.

„Je to dlouhodobý problém. Břeclav není jednoduchý soupeř a navíc se potýkáme se sestavou. Dlouhodobě mimo hru je Kocián, nemocný je Baďura. V závěru utkání v Kopřivnici odstoupil Selingr, který má problémy s ramenem. Na tréninku si zlomil prst Rousek, takže bude minimálně tři týdny mimo, a hrát nemohl ani Mosler," vypočítává ztráty opavský kouč.

Zdravotní stav posledně jmenovaného se však lepší. „Podle našich informací začal chodit do práce, což je dobrá zpráva. Měl by se k nám brzy připojit. Máme úzký kádr, hráčů není nazbyt a není jednoduché tým doplnit. Do hry jsme zařadili Beneše, na střídavé starty máme Kafku z Vítkovic. Ty ho ale nechtějí pustit, protože patří ke klíčovým hráčům juniorky. Nedá se nic dělat, nemůžeme plakat. Musíme se s tím porvat a v sobotu uspět," velí Suchánek.

Úvodní buly sobotního utkání bude na opavském ledě vhozeno v 17 hodin.

Jan Šimek