„Chceme se dostat z krize, kdy máme sérii několika negativních výsledků. Věřím, že vítězstvím se opět nakopneme," řekl opavský kouč David Musial. Po chřipkové epidemii, která řádila v kabině Slezanu, se marodka týmu postupně vyprazdňuje. Sklouzl na ni však urostlý zadák Josef Tichý. Ten nedohrál poslední zápas na ledě Frýdku-Místku.

„Určitě nenastoupí David Galvas a asi ani Polok s Kyselou. Tichý má problémy s nohou, jeho start je nejistý. Zda nastoupí, se rozhodne do soboty," upřesnil Musial.

Do slezské metropole přijede břeclavské mužstvo, se kterým nemají opavští hokejisté v letošní sezoně pozitivní bilanci. V úvodním zápase sice Slezan porazil Břeclav na jejím stadionu 5:3, ale pak s ní doma padl v poměru 0:1 a venku týden před Vánoci 3:5.

„Břeclav má mladý a silný tým. Očekávám vyrovnané utkání, ale my se v první řadě musíme soustředit sami na sebe, ne na soupeře," tvrdil bývalý útočný postrach německých hokejových soutěží.

Jaký plán bude účinný v souboji proti jihomoravskému soupeři? „Samozřejmě dát více gólů než soupeř," usmál se trenér. „Něco jsme nyní změnili na trénincích, teď to chceme přenést do zápasu. Uvidíme v sobotu," uzavřel tajemně David Musial.

Úvodní buly bude na opavském ledě vhozeno v sobotu v 17 hodin.

Jan Šimek