Jak Havířov porazit, v tom má opavský kapitán Tomáš Měch jasno: „Musíme hrát naši zodpovědnou hru ze zabezpečené obrany, dohrávat souboje a snažit se Havířovu zápas znechutit, protože jsou techničtější. Doma zkrátka musíme vyhrát." Opavský trenér se ale bude muset dost možná obejít bez důležitého obránce Josefa Tichého, který má virózu a bere antibiotika. Jeho start v pátečním duelu je tak nejistý.

„Pepa je náš klíčový hráč. Chodí i na přesilovky, doufám, že v pátek bude moct nastoupit," doufal opavský kouč Karel Suchánek s tím, že se jasno bude po čtvrtečním tréninku.

Svým receptem na havířovský AZet přispěl také útočník Petr Wolf. „Musíme hrát stejně jako v pondělí, zkrátka dobře odzadu a Havířov k ničemu nepouštět. Oni budou čekat, co přijde a budou z toho nervózní. Každopádně musíme vyhrát a doufám, že prokletí havířovského stadionu pak v neděli prolomíme."

Karel Suchánek by si na pátečním utkání přál podobnou atmosféru, jaká v Opavě panovala v pondělí. „Rádi bychom na zápas pozvali diváky, protože nic absolutně nevzdáváme a do Havířova se musíme v neděli vrátit. Doufám, že se nám to společnými silami podaří," dodal odhodlaně opavský trenér.

Páteční zápas na opavském zimním stadionu má úvodní vhazování na programu od 18 hodin.

Tomáš MěchTomáš Měch: Nehráli jsme špatně, ale neproměňovali šance

Hokejová eskadra z Opavy odehrála ve středu třetí díl čtvrtfinálové série v Havířově, a i když herně držela s favorizovaným AZetem krok, po velké bitvě padla. Domácí k výhře nasměrovaly využité přesilovky, naopak Slezan se v koncovce trápil a neproměňování šancí bylo jedním z rozhodujících faktorů jinak vyrovnaného utkání, jak potvrdil i opavský kapitán Tomáš Měch.

„První dvě třetiny byly z naší strany povedené. Vytvořili jsme si dost šancí, ale bohužel jsme neproměnili přesilovku pět na tři a to rozhodlo. Utkání bylo stále docela otevřené, jenže jsme dvojnásobnou výhodu nevyužili ani podruhé," klopil zrak Tomáš Měch. Pak ale přišla 18. minuta a za faul na Haase inkasoval pět minut plus trest do konce utkání obránce Lukáš Vrabel, domácí přesilovku využili a Opava šla do kolen.

„Vyloučení zápas dost ovlivnilo. Měli jsme jen šest beků, protože nehrál Tichý a pak musel do obrany Zdeněk Pavelek. Ten kluk z Havířova si sice zlomil ruku, ale žádný velký faul to podle mého nebyl," poznamenal osmadvacetiletý forvard. Herní projev opavského týmu byl ale podle něj vcelku dobrý. „Musíme hrát stále to samé, měli jsme šance, jenže jsme je neproměnili. V naší druhé přesilovce pět na tři byl Havířov pod strašným tlakem, ale ustál to. Čekali jsme na chyby soupeře, ale ty jsme nedokázali potrestat," pokrčil rameny opavský kapitán.

Opava v Havířově nevyhrála přes osm let, její poslední vítězství na stadioně AZetu se datuje do 6. listopadu 2004. O komplexu ale nemůže být řeč. „Je pravda, že letos to byl už čtvrtý zápas, který jsme tam prohráli o gól nebo o dva. Rozhodovaly ale maličkosti a neproměněné šance. Mohli jsme vyhrát jak my, tak oni," řekl hokejista, který si v dresu Slezanu zahrál také první ligu.

Havířovští vedou ve čtvrtfinálové sérii 2:1, a v ruce tak mají mečbol. Karty jsou tedy jasně rozdány. Opava musí v pátek bezpodmínečně zvítězit. „Musíme hrát naši zodpovědnou hru ze zabezpečené obrany, dohrávat souboje a snažit se Havířovu zápas znechutit, protože jsou techničtější. Doma zkrátka musíme vyhrát," dodal na závěr klíčový centr Slezanu.

Jan Šimek