Opava se s Karvinou letos už jednou setkala, ale na zmíněný zápas nemá nejlepší vzpomínky. Vždyť na ledě Baníku prohrála vysoko 3:7.

Od té doby ale Karviná padla s Přerovem i Porubou. Připsala si však cenný domácí skalp Havířova po vítězství 3:2 v prodloužení a v sobotu na svém ledě napravila porážku z frýdecko-místeckého ledu 4:5, když zvítězila nad Vsetínem 5:2.

Něco podobného by si jistě přáli i Opavští. Jednoduché to ale mít nebudou. V útoku září autor dvaadvaceti kanadských bodů ve třinácti zápasech Libor Pavliš. Zdatně mu sekunduje zajímavá americká akvizice Brandon Contratto s Davidem Mikšanem (oba 5+6) a po zranění ruky se do formy dostává i ex-opavský David Moravec, jenž by ve středu neměl chybět.

Ofenzivu Karviné navíc podpořil příchod slovenského forvarda Tomáše Segině, a opavská defenziva se tak musí mít na velkém pozoru.

Hokejisté Slezanu léčí šrámy. Otázkou je, jestli se do středy stihne dát dohromady bek Patrik Mosler, kterého srážejí vysoké horečky, a náhradní brankář Viktor Kober. Nemocná byla i opavská brankářská opora Dušan Šafránek. Ten dokonce ve Frýdku-Místku chytal s teplotou.

„Čeká nás další derby, které nebude jednoduché. Doufám, že hráči se dají zdravotně do pořádku. V úterý by s námi měl začít trénovat Ivo Kocián, který se vrátil z Anglie. Ve středu ale ještě určitě nenastoupí," uvedl opavský kouč Karel Suchánek.

Druholigové derby mezi Slezanem a Baníkem Karviná startuje ve středu 7. listopadu 2012 od 18.00.

Jan Šimek