„Karviná má v kádru hostující hráče z Havířova, takže je těžké se zorientovat v jejich sestavě. U nich jsme těsně vyhráli, ale soupeře nesmíme podcenit. Musíme hrát aktivně, abychom zápas zvládli za tři body," řekl opavský kouč Karel Suchánek.

Karvinské mužstvo je v druholigové tabulce poslední a ani jeho aktuální forma není nikterak oslnivá. Karvinští prohráli pětkrát v řadě. Doma vybouchli s Porubou v poměru 2:8, pak prohráli 3:5 v Hodoníně, neuspěli ani ve Frýdku-Místku (5:6), s Opavou (2:3 sn) a o víkendu doma padli s Břeclaví 2:3.

Se Slezanem se Karviná potkala před týdnem, ve středu 19. listopadu, kdy Opavští zvítězili na ledě soupeře 3:2 po nájezdech.

Výběr trenérů Musiala a Suchánka by rád zlepšil disciplínu. „Soutěž je vyrovnaná. Máme před sebou dvě derby – s Karvinou a Novým Jičínem. Pevně věřím, že obě utkání vyhrajeme. Musíme si dát pozor na disciplinovanost. To bude klíč k úspěchu. V poslední třetině v utkání s Brnem jsme byli často vylučováni, což se nám nesmí stávat," dodal trenér Slezanu.

Derby mezi Opavou a Karvinou startuje na opavském zimním stadionu ve středu od 18 hodin.

Jan Šimek