Slezan vyhrál v Karviné, doma porazil Porubu a v sobotu prohrál na ledě největšího favorita z Frýdku-Místku. „Na to, co všechno prožíváme, jsme vstoupili do sezony dobře. Kluci makají, je na nich vidět obrovská chuť," řekl trenér David Musial.

„Ani ve Frýdku jsme neodehráli špatný zápas, za stavu 2:2 jsme mohli jít do vedení, ale neproměnili jsme trestné střílení. Domácí pak rozhodli v přesilovkách," podotkl šéf opavské lavičky.

Nováček druhé hokejové ligy si nevede taky špatně. „Mají stejně bodů jako my. Do zápasu jdeme s jasným cílem ho vyhrát," zdůraznil David Musial. „Pokud navážeme na výkony z předchozích utkání, budeme úspěšní," dodal.

Největší postavou Kopřivnice je zkušený útočník Martin Tomášek, který hrával extraligu za Vítkovice, dále za ruský Novosibrisk, ostravskou Sarezu nebo francouzský Amiens či rakouský VEU Feldkirch, za slovenské kluby Poprad a Liptovský Mikuláš. Zajímavostí je také fakt, že v sezoně 2004-2005 nastoupil na jedno utkání za Slezan Opava.

Opavskému kouči dělá vrásky na čele zdravotní stav Kysely a Chalupy. „Kysela vynechal zápas ve Frýdku, Chalupa má naražený bok, věřím ale, že oba budou k dispozici," je optimistou trenér. Naopak chybět bude Tomáš Měch. „Tomáš bojuje s pracovní vytížeností. Brzy se ale k týmu připojí," uzavřel David Musial.

Středeční duel začíná v 18 hodin.