S tím se letos opavští hokejisté utkali již třikrát. Doma jej porazili v poměru 4:3, venku dvakrát prohráli. Z toho jednou po prodloužení. „Nový Jičín má zkušené hráče s dobrým brankářem," řekl na adresu soupeře opavský trenér David Musial.

„Náš cíl je jasný. Všichni víme, o co bojujeme. Budeme se snažit podat co nejlepší výkon," dodal.

Pozitivem pro Opavu je, že uprostřed týdne nemusí cestovat na stadion soupeře. „Je to výhoda, protože téměř všichni hráči pracují, takže jsou z práce unavení. Teď nemusíme nikam jezdit," kvituje kouč Slezanu.

Jak to vypadá s návratem obránce Patrika Moslera do sestavy? Bude schopen zasáhnout do hry? V pondělí s týmem absolvoval trénink. „Uvidíme, jak bude vypadat, ale myslím si, že ve středu ještě nenastoupí," uvedl Musial s tím, že ostatní hráči jsou v pořádku.

Už zbývá odehrát jen čtyři utkání a základní část druhé ligy se uzavře. Opavským jde o hodně, bojují o účast v play-off. Zatím k němu mají z trojice aspirantů Opava, Kopřivnice, Břeclav nejblíž. Na devátou Kopřivnici mají náskok dvou bodů, břeclavský tým je desátý s čtyřbodovým odstupem na Slezany.

„Bude to bitva až do posledního kola, ale máme to ve svých rukou. Musíme to urvat," velí obránce Opavy Lukáš Vrabel, který v sobotu proti Moravským Budějovicím vstřelil svou první branku v letošní sezoně.

S čím opavský výběr vyrukuje na svého soupeře z nedalekého Nového Jičína? „Musíme hrát z dobré obrany, a když nastane šance, jít do protiútoku. Důležitý bude první gól. Když jej doma dáme, dokáže nás to nakopnout a je to hned lepší," uzavírá David Musial.

Středeční utkání na opavském ledě vypukne v 18 hodin.

Jan Šimek