Prohra s největším outsiderem celé soutěže se absolutně nečekala. Opavský trenér David Musial přiznává, že svou roli patrně sehrálo podcenění.

„První třetina se nám povedla skvěle. Vedli jsme 3:1, ale pak se něco zlomilo. Hráči si nejspíš mysleli, že zápas se vyhraje sám, ale ono to tak nikdy není. Asi jsme to podcenili. Tohle se už nesmí opakovat. Hlavně s ohledem na to, že chceme skončit v první čtyřce, abychom play off začínali na domácím ledě," poznamenal David Musial.

Podobné zaváhání proti Novému Jičínu je nepřípustné. Nejeden fanoušek má z blížící se nadstavbové části obavy. Opava sedmkrát v řadě nedokázala přejít přes čtvrtfinále: „Moc dobře jsme si toho vědomi. Chybí nám odehrát nějakých jedenáct zápasů. Po Karviné proběhl takový meeting, na němž jsem řekl, co si o výkonu myslím. Naším cílem je první čtyřka. Takhle nesmíme ztrácet body."

V souboji s novojičínským soupeřem se opavští borci budou muset opět vyrovnat s velmi dobře bránícím soupeřem.

„Už v předchozích vzájemných zápasech Nový Jičín ukázal, že má výborně zvládnutou defenzivní činnost a umí vyrážet do nebezpečných brejků," upozorňoval David Musial, který potvrdil, že jeho tým se i v tomto utkání bude chtít držet své hry: „Hlavní je vyhrávat osobní souboje. To je pro nás naprostá priorita. Všude se můžeme přesvědčit, že moderní hokej je právě o tom."