Slezan přivítá Nový Jičín v čele s Kamilem Glabazňou

Opava /POZVÁNKA/ – Hokejisté opavského Slezanu, kteří ve středu obrali o bod druholigového lídra z Havířova si brousí zuby na dalšího protivníka. Sobotním soupeřem Opavy bude ve skvělé formě hrající mužstvo Nového Jičína pod vedením bývalého opavského kanonýra a kouče Kamila Glabazni.

20.10.2012

Kamil GlabazňaFoto: DENÍK/František Géla

Slezané po porážce 1:4 na ledě Přerova doma vyválčili vítězství nad Porubou 3:2 v prodloužení a v posledním kole pak vydřeli cenný bod na havířovském ledě, kde v prodloužení pro změnu padli 2:3.

Novojičínští po sérii matných výkonů z úvodu sezony chytili v současné době fazonu jako hrom. Nejprve doma přestříleli prostějovské Jestřáby v poměru 7:4, pak zvítězili na ledě zatím největšího překvapení sezony Frýdku-Místku 5:3 a vítězný hattrick zkompletovali v domácím střetnutí s ambiciózní Karvinou, kterou porazili 3:2 po samostatných nájezdech.

Po loňské neúspěšně sezoně přivedlo klubové vedení do Nového Jičína zajímavá jména. Branku hájí druhou ligou protřelý Lukáš Šrámek, obranu diriguje opavský rodák a veterán Petr Gulda, který má po ruce devětadvacetiletého Michala Horáka, ofenzivně laděného Martina Andrýska a hlavně posilu z Valašského Meziříčí Přemysla Vašuta, jenž měl v týmu Bobrů funkci kapitána.

V útoku řádí karvinská akvizice a rebel Marek Ivan. O něm se nemá cenu příliš rozepisovat, mluví za něj parádní statistiky. Šest branek, osm asistencí v osmi zápasech a pozice lídra kanadského bodování celé soutěže hovoří za všechno. Dobrou formu vykazuje i navrátilec z Frýdku-Místku Martin Kabeláč nebo teprve devatenáctiletý forvard Michal Chvostek, jenž naposledy působil v americkém Rochesteru (EJHL) a v mládežnických kategoriích se objevil i ve Slezsku.

Opavské tak rozhodně nečeká nic jednoduchého. „Jsme kompletní, všichni hráči jsou připraveni. Očekávám bojovné derby s nábojem, ale Nový Jičín už není ten tým z loňska. Posílil se o útočníka Ivana a opírá se o výborné výkony gólmana Šrámka. My však chceme potvrdit bod z venku a doma zvítězit," řekl opavský trenér Karel Suchánek.

Derby mezi Slezanem a Novým Jičínem má start naplánován na sobotu 20. října v 15.00.

Na Opavsku zvítězilo ANO

V opavském okrese se letošní volební účast vyšplhala na 60,11%. Výsledky jednotlivých stran prakticky kopírují ty celorepublikové.

II. LIGA: České Budějovice - Opava 2:1

/3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Přímý souboj o první místo nedopadl pro opavské fotbalisty dobře. Slezané na Střeleckém Ostrově prohráli s domácími Českými Budějovicemi. Hosté znovu doplatili na chyby v defenzivě.

KOOPERATIVA NBL: Opava - Děčín 87:71

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Opavští basketbalisté jedou dál na vítězné vlně. V sobotu večer si v městské víceúčelovce vyšlápli na těžkého soupeře z Děčína. Ve druhé půli svého protivníka jasně přejeli a nakonec si dokráčeli pro zaslouženou výhru v poměru 87:71.