Oba celky už se jednou v letošní sezoně utkaly. Na ledě Poruby zvítězil domácí RT TORAX jednoznačně 9:2. „Hráli výborně, dobře bruslili a rychle napadali. My jsme tehdy neměli vůbec dobrý den. Ve středu to bude jiný zápas. Myslím, že by se mohl hrát dobrý hokej," řekl opavský trenér David Musial.

Ten by měl mít k dispozici kompletní mužstvo. Otazník visí jen nad startem mladého obránce Kysely, který nehrál v Novém Jičíně.

„Uvidíme, jestli bude zdravý. Problémy s kotníkem stále trápí Baďuru. U něj je jasné, že do utkání nenastoupí," upřesnil Musial. Porubský tým drží stejně jako ten opavský sérii dvou vítězných zápasů v řadě. Ostravané zvítězili ve Frýdku-Místku v poměru 7:3 a v sobotu si poradili s Břeclaví 4:3 po nájezdech.

Středeční duel bude přímým soubojem o čtvrté místo, které drží Poruba s 37 body. Pátá Opava má o dva méně, ale pokud zvítězí v základní hrací době, porubského soka přeskočí. „V Porubě jsme nehráli dobře,a nyní se musíme dobře připravit. Očekávám vyrovnaný zápas," dodal kouč Slezanu.

Derby mezi Opavou a Porubou startuje na opavském ledě ve středu od 18 hodin.

Jan Šimek