Ten si premiéru na lavičce Poruby odbyl už ve středu proti regionálnímu rivalovi z Karviné a šlo o povedený začátek. RT Torax v přestřelce zvítězil 4:3 a novopečený trenér Tomáš Sršeň z něj měl dobrý pocit. „Z jednoho vítězství samozřejmě nemůžeme dělat závěry, ale když budeme makat a zlepšíme hru, výsledky přijdou. Především ale musí mít kluci chuť hrát. Pokud ji mít nebudou, bude to špatné," řekl Tomáš Sršeň pro klubový web Poruby.

A na které hokejisty bude nový kouč sázet? V brance je spoleh na zkušeného Radka Tihláře, jenž do porubského týmu zamířil před sezonou z Přerova. Záda mu kryje mladý Michal Gleich. Defenzivu má na povel německým hokejem otřískaný veterán Rudolf Wolf, dále pak Jiří Šindelář, Lukášové Hruzík se Zientkem a svou šanci postupně dostává i mladík Radim Spusta, který má na svém kontě i jednu extraligovou sezonu v dresu opavské juniorky.

Útok táhne duo Rostislav Vaněk s Martinem Bučkem a poslední slovo ještě určitě neřekl ani zkušený forvard Luděk Krayzel.

Domácí Opava může počítat s kompletním kádrem. „Všichni hráči jsou momentálně k dispozici, což si myslím, že je velké pozitivum. Trápí mě však chyby, které jsme udělali v Přerově. Aby byl náš tým úspěšný nejenom doma, ale i venku, musíme je ze hry odstranit," měl jasno opavský stratég Karel Suchánek a směrem k soupeři dodal: „Poruba bude těžký soupeř, oproti loňsku posílila všechny řady včetně brankáře. Jde o derby a bude to vyhecované utkání. Očekávám kvalitní hokej a věřím, že uspějeme."

Sobotní derby mezi opavským Slezanem a Porubou startuje v 17.00.