Úvodní zápas v přerovském zimáku Slezan nezvládl a padl v poměru 3:8.

„Za stavu 1:2 jsme měli šance. Myslel jsem, že vyrovnáme, ale pak se to nějak zhroutilo na jejich stranu. Dělali jsme jednoduché chyby a oni dávali góly, ale bohužel takové je play-off. Na druhou stranu raději prohrát takhle než 0:1 po prodloužení. Přerov v sérii vede, ale ještě nad námi musí dvakrát vyhrát. Rozhodně není konec," řekl po utkání opavský kouč David Musial.

„Udělali jsme individuální chyby. Musíme puk dostávat rychleji ze třetiny, bohužel se to nestalo a na konci druhé třetiny jsme dostali dva rychlé góly po sobě," dodal trenér Slezanu.

Zubři se tak ujali vedení v semifinálové sérii. Opavští už se ale soustředí na pátek. „Nesmíme myslet na první zápas, je třeba se koncentrovat jen na ten páteční. Musíme hrát svou hru. Pokud budeme hrát jednoduše a dobře, půjde to," věří Musial.

Atmosféra v Přerově byla vynikající, semifinálové bitvě dodaly bouřlivou kulisu necelé dvě tisícovky diváků a vysoká návštěva se dá očekávat také v Opavě.

„Diváci byli výborní, v Přerově je vždy dobrá atmosféra. Doufám, že nás lidi přijdou v Opavě povzbudit ve velkém počtu. Věřím, že vyhrajeme," doplnil opavský kouč.

Druhé semifinálové utkání mezi Slezanem a Přerovem startuje v pátek od 18 hodin na opavském zimním stadionu.

Zdeněk PavelekZdeněk Pavelek: Čekáme plný zimák

Přerov Opavští hokejisté poprvé po 19 letech bojují v semifinále. Naposledy v něm hráli v roce 1996, kdy byla sezona snů zakončena postupem mezi extraligovou smetánku.

Nynější semifinálové bitvy Slezan nezačal dobře a v Přerově padl rozdílem pěti branek. Pamětník tehdejšího postupu Zdeněk Pavelek byl po utkání hodně rozčilený.

Prohra o pět gólů se zdála možná až příliš krutá, zejména proto, že ještě ve druhé třetině scházela Slezanům jediná branka k vyrovnání. Pak ale Opavští inkasovali dva slepené góly a bylo po zápase.

„Je to zasloužené. Nedodržovali jsme to, co jsme hráli ve čtvrtfinále, a nedávali puky jednoduše ven. Hrajeme semifinále a každý si myslí, že je dobrý hokejista a budeme tvořit. To ale nejde, když na to nemáme kádr," kroutil hlavou Zdeněk Pavelek.

Jako hlavní příčinu středečního neúspěchu vidí odklon od jednoduché hry a hlavně časté chyby. „Na Technice jsme hráli čistě na sto padesát zakázaných uvolnění, teď jsme chtěli hrát hokej, ale nevím proč. Přerov je lepší než Technika Brno a každá naše chyba byla potrestána.

První chyba gól, druhá chyba gól, třetí chyba gól. Bylo to 1:4 a potom jsme museli hrát tak, abychom nedostali desítku. Člověk se těžko zvedá, Přerovští byli po třech gólech rozjetí," řekl jednačtyřicetiletý hokejista.

Na úvodní semifinálový zápas tak bude opavské mužstvo chtít co nejrychleji zapomenout. „V sérii prohráváme 0:1. Nyní už je jedno, po jakém výsledku, ale výkon mě štve. Prohrát může každý, ale musíme přidat na bojovnosti.

Nemáme obranu na rozehrávky jako v NHL. Když to neumíme, musíme hrát jednoduše," velí někdejší obávaný útočník extraligových Vítkovic, Karlových Varů a hlavně Třince. V současném kádru Slezanu si poslední postup do semifinále v sezoně 1995-1996 pamatuje vedle Davida Galvase právě i Zdeněk Pavelek.

„Nechci nikomu sahat do svědomí, ale tehdy tam byly starší ikony, které nás vedly. Nesmělo se nic vynechat, každý musel hrát naplno. Dneska dostaneme čtvrtý pátý gól a je z toho taková selanka, takhle to nejde. Když dostanu šanci, musím se přece ukázat," tvrdí obránce Opavy.

Vyrovnat sérii mají Opavští šanci už v pátek, kdy přerovské Zubry hostí na svém ledě. „Chceme nalákat diváky na pátek a dostaneme osmičku. Lidi to uvidí a řeknou si, co je to za mančaft. Proč bychom na ně měli chodit, vždyť s takovou dostanou desítku. Přesto doufám, že v Opavě bude jednou za čas plný zimák.

Věřím, že Přerov porazíme. Uvidíme, jak se dá dohromady zraněný Tomáš Měch. Ten by se nám těžko nahrazoval," uzavřel Zdeněk Pavelek.

Jan Šimek