Prostějovský kádr prošel v létě výrazným zemětřesením a z loňského týmu Jestřábů zůstala jen hrstka hráčů. Mezi novici je mladý dvaadvacetiletý gólman Ondřej Kocián, který přišel z pražského Lva.

Do obrany získali Jestřábi Filipa Švaříčka a Jana Veselého ze Sparty Praha. V ofenzivě zůstalo trio tradičních opor Michal Šebek, Lukáš Duba a Michal Černý. Pomoci by jim měl Juraj Jurík ze slovenské Skalice, Šimon Antončík z Litoměřic anebo Frank Kučera, jenž do Prostějova přesídlil z Písku.

Klub rozšířil také realizační tým áčka. Poradcem na mentální přípravu hráčů je bývalý obránce a dvojnásobný mistr světa Jiří Vykoukal. Hlavním trenérem nedělního soka Opavy je Josef Málek.

Jestřábům se v letošní sezoně daří a ještě v ní neprohráli. Naposledy doma zničili Frýdek-Místek v poměru 10:1. Nyní si na Prostějov brousí zuby Slezan. Kvůli technickým problémům kotelny, která mj. vytápí také opavský zimní stadion, se ale bude hrát na stadionu v Kravařích.

„Byl bych rád, kdyby nás přišli podpořit lidé, kteří na nás chodí v Opavě. Bez jejich podpory to těžko zvládneme," burcuje opavský trenér Karel Suchánek.

„Prostějov je silný a ambiciózní tým s vynikajícími podmínkami. Bude jasným favoritem zápasu, my se ale chceme porvat o vítězství a napravit středeční zaváhání na ledě Orlové," dodal na závěr kouč Slezanu, který by měl mít k dispozici kompletní tým.

Zápas mezi opavským Slezanem a Prostějovem má start na programu v neděli 6. října od 17.00, v kravařské Buly Aréně.

Jan Šimek