Dobrou formu bude chtít Opava potvrdit i ve středu, kdy doma změří síly s Prostějovem, kterému má co vracet.

Opavští jsou nyní v laufu, po třech vítězstvích v řadě a zejména kvalitním herním projevem získává družina kouče Suchánka potřebnou sebedůvěru. Nalomit ji ale může nedostatek obránců. Ještě před koncem první třetiny totiž do šaten zamířil bek Radek Tůma, který si narazil pravý bok a utkání nedohrál.

„Doufám, že bude v pořádku, jinak budeme mít problémy. Už v sobotu jsme totiž museli dohrávat v pěti becích," řekl osmapadesátiletý stratég Karel Suchánek. Slezané mají Prostějovu co vracet. Vždyť právě na jeho ledě absolvovala Opava neúspěšnou letošní premiéru a prohrála v poměru 6:8.

„Neodehráli jsme tehdy špatný zápas, ale Prostějov má výborné útočníky a zkušené obránce. Půjde určitě o těžký zápas, ale my se musíme soustředit na svou hru, abychom hráli to, co hrajeme nyní. Zkrátka, bude třeba hrát jednoduše zezadu a jít důrazně do brány. Takovým stylem můžeme porazit každého," tvrdil opavský kapitán Tomáš Měch.

Prostějov sice ve dvoukole dvakrát prohrál s havířovským AZetem, ale vždy to byl velký boj. Doma prohrál 3:4 a venku po stejném výsledku padl po samostatných nájezdech. Jeden skalp Havířova si však Jestřábi už předtím připsali, když jej doma udolali v poměru 3:2. Prostějovští dokázali zvítězit i na ledě silné Karviné, kterou jasně deklasovali 6:1.

Už tak nabitou prostějovskou ofenzivu navíc vyztužil příchod extraligou protřelého útočníka Lubomíra Korhoně, který se hned ve své premiéře prezentoval hattrickem do sítě Havířova. Na otázku, zda opavští hokejisté otupí ostrou čepel Lubomíra Korhoně a spol. a vrátí Prostějovu porážku z prvního kola letošní sezony, nám odpoví středeční utkání, které na zimním stadionu v Opavě startuje ve středu 31. října od 18 hodin.

Jan Šimek