„Hrajeme v nezvyklém čase a rád bych na zápas pozval diváky, kteří by v jeden den stihli jak fotbalový, tak hokejový zápas. My se na soupeře musíme dobře připravit, protože na začátku sezony mají všechny mančafty sílu, a tak je hokej především o bojovnosti než nějaké kráse. To si musíme uvědomit a jít za vítězstvím," řekl na úvod opavský kouč Karel Suchánek.

Valašské Meziříčí prošlo přes léto výraznými změnami. Odešlo několik klíčových hráčů kolem kapitána Přemysla Vašuta, jenž nyní nastupuje za Nový Jičín. Bobry opustili také obránci Ovšák s Blažkem, brankář Vlachynský a v neposlední řadě forvardi Balga s Martiníkem. Osa mužstva okolo zkušeného útočníka Martina Ambruze však zůstala. I nadále tak dres Valašského Meziříčí oblékají Marek Knebl, Jakub Voznica nebo Lukáš Bokroš.

Tým pod vedením kouče Jaroslava Stuchlíka ale zatím nepředvádí nikterak oslnivé výkony, spíše naopak. A po čtyřech zápasech nezískal jediný bod. Nejprve podlehl venku Novému Jičínu 0:4, poté jej doma přestřílel Prostějov v poměru 5:8 a Bobři nestačili ani na Frýdek-Místek (2:3) s Karvinou (2:4).

„Valmez má problémy a o to bude sobotní zápas horší. Bude chtít prolomit černou sérii a na ledě nechá všechno. Nevím, co od něj čekat. Hodně hráčů mu odešlo a nyní za něj hrají samí mladí kluci. My musíme hrát svou hru, vnutit soupeři náš styl hry a hlavně nesmíme panikařit. Důležité bude také vstřelit první branku," měl jasno opavský obránce Michal Kukol.

Sobotní hokejové utkání na zimním stadionu v Opavě startuje v 15 hodin.

Jan Šimek