Opavský Slezan je na tom však mnohem hůř. Jediný bod z prvních tří kol je jednoznačně zklamáním. „Jsme ve složité situaci a každé utkání je pro nás nyní těžké. Musíme hrát jako tým a dát do zápasu srdce, jedině tak můžeme uspět," hledal recept na prolomení černé série Karel Suchánek.

„Týmy k nám jezdí bránit a také od Vsetína čekám hru ze zajištěné obrany," řekl opavský kouč a dodal: „Zapotřebí ovšem bude, abychom byli produktivnější, zlepšili střelbu a hlavně důraz v předbrankovém prostoru." Vsetínští hokejisté, to však nejsou žádná ořezávátka, což dokázali v Porubě, kde zvítězili 5:4 po nájezdech a hlavně doma, kdy Karvinou vypráskali v poměru 6:2.

V posledním kole ale utrpěli debakl na ledě havířovského AZetu 2:8, a kouč Viktor Hlobil má tak vrásky na čele. Když se podíváme na kostru vsetínského mužstva, ta se od poslední sezony výrazně změnila. V brance sice zůstává dvojice Lukáš Plšek - Petr Hromada, v obraně už ale nefiguruje jméno jednoho z nejlepších druholigových obránců Jiřího Heše. Nahradit se ho pokusí Tomáš Vodák nebo posila ze Slovenska Juraj Tichý.

V kádru Vsetína chybí také veterán Zbyněk Spitzer, Antonín Sprušil, Jozef Šimek nebo Daniel Dědek. Ofenzivu posílil mladý Mário Brezáni z Havířova nebo Adam Miškovský a zůstává i Petr Hruška, který zkoušel štěstí ve slovenském Martinu s Janem Podešvou. Ten se zase zkoušel prosadit do kádru prvoligového Šumperka, ale na testech neuspěl. Sečteno, podtrženo, nově budovaný Vsetín má velkou sílu a na Opavu nečeká procházka růžovou zahradou.

Středeční zápas na opavském stadionu má úvodní vhazování naplánováno na 18.00.

Jan Šimek