„V sobotu musíme vyhrát a odčinit tak ostudný výkon, který jsme předvedli v Břeclavi," řekl před zápasem jeden z klíčových útočníků Slezanu Petr Chalupa. „Navíc nám Vsetín jako soupeř docela vyhovuje, takže doufám, že to potvrdíme a z Opavy je vyprovodíme bez bodu," burcoval opavský odchovanec.

Opavští se budou muset obejít bez šestatřicetiletého slovenského forvarda Petera Barinky, který ještě před středečním zápasem na jihu Moravy zamířil do polské Osvětimi. „Věděli jsme, že pokud Peter dostane zajímavou nabídku, odejde. Ta přišla z Polska a my ji musíme respektovat," uvedl kouč Opavy Karel Suchánek.

Hokejisté Vsetína po špatném vstupu do sezony postupně nabírají formu. Doma porazili v poměru 3:1 Nový Jičín a uspěli také na ledě konkurenčního Valašského Meziříčí, kde vyhráli rozdílem třídy 5:1. Ve středu ale na Lapači padli v souboji s Frýdkem-Místkem 2:4.

Před sezonou Valachy oslabily odchody zkušeného Marka Dubce do Nových Zámků a nejlepšího střelce Vsetína v posledních dvou letech Františka Zúbka do Anglie. Nahradit by je měl třiatřicetiletý útočník Martin Ambruz, který má zkušenosti také z extraligy a Robin Ševčík. Oba přišli do VHK před sezonou z tábora sousedních Bobrů.

Vsetínští se ale nebojí sázet také na vlastní odchovance, hned sedm hráčů loňské juniorky se dostalo do kádru áčka. Zápas mezi opavským Slezanem a Vsetínem startuje na opavském zimním stadionu v sobotu 12. října netradičně od 18 hodin.

„Kvůli Slezskému FC se hraje až od šesti, tak doufám, že si fanoušci z fotbalu najdou cestu i na hokej a pomůžou nám k vítězství. Vždy když přijdou, tak to atmosféru na zimáku dost pozvedne a za to jsme moc rádi," vyzval fanoušky k podpoře jejich velký oblíbenec Petr Chalupa.

Jan Šimek