Obdobný scénář tady byl i loni. Tehdy ale Slezané přes Valachy nepřešli. „Ve středu to zlomíme. Chceme dál," říká opavský útočník Petr Chalupa. „Chybí ještě jeden schod, ten největší. Máme sílu Techniku vyřadit," zdůrazňuje.

„Nechceme opakovat loňský rok. Můžeme si říct, že to musíme zvládnout, ale důležité je konat na ledě. Je třeba si to srovnat v hlavách a hlavně nic nepodcenit," bere si slovo další tahoun ofenzivy Slezanu Bohumil Herman.

Trenér David Musial očekává od středečního duelu ofenzivní smršť Techniky. „Je to jejich poslední šance, hrají o všechno. Čekám od Brna ofenzivní hokej. Na to se musíme dobře připravit," zdůrazňuje opavský stratég. „Určitě budou vysoko forčekovat," přidává další postřeh.

Zápas na brněnském ledě začíná ve středu od osmnácti hodin, pokud ho Opavané zvládnou, mohou slavit postup mezi nejlepší čtyři.

Bohumil Herman: Musíme to zvládnout

VSK Technika Brno – HC Slezan Opava 3:4 sn

Opavští hokejisté porazili brněnskou Techniku i podruhé a mají skvěle nakročeno k postupu do semifinále druhé ligy. Opavě vyšla především první třetina, ve které nasypala Brnu tři branky. Výborný zápas ve středu odehrál útočník Bohumil Herman. Byl u tří gólů Slezanu, jeden sám vstřelil a na další dva nahrál.

„Je to důležitá výhra, jsme za ni rádi, ale ještě není konec série," varuje Bohumil Herman. Slezané vstoupili do zápasu výborně a v úvodní dvacetiminutovce nasázeli Technice tři góly, které určily ráz celého zápasu. „Na zápas jsme byli nahecovaní a napadalo nám to tam," pousmálo se pravé křídlo Opavy.

Právě třetí formace s Lukášem Černým, Polokem a Hermanem zařídila všechny tři branky domácích. „S Tomášem Polokem jsme od loňské sezony dobře sehraní. Dobře nás doplnil Lukáš Černý, padli jsme si do noty. Je to super," pochvaluje si pětadvacetiletý hokejista.

Zdálo se, že ve druhé třetině Slezan zvolnil a Brno se dostalo do hry. Opavští mu k tomu pomohli i zbytečnými fauly v útočné třetině. „Zápasy jdou rychle za sebou. Stojí to síly a je to znát. Říkali jsme si, že chceme hrát hlavně u nich. Určitě to nebylo tím, že bychom chtěli bránit," tvrdí útočník Opavy.

Opavští si chtěli dát pozor na množství vyloučených, nakonec ale inkasovali devět menších trestů. Polok s Wolfem navíc obdrželi ještě osobní desetiminutové. A právě díky přesilovkám se Technika dostala zpátky na dostřel, oba góly totiž vstřelila v početní výhodě.

„V play-off je disciplína hodně důležitá a ve druhé třetině nám to hodně ujelo. Taky jsme si to v kabině říkali, ale mohou za to emoce," myslí si Herman.

Na druhou stranu mnoho oslabení Slezané skvěle ubránili. Hráli obětavě a často padali do střel soupeře. „Je to důležité. Když kapitán, který hlavně dává góly, lehne do střely soupeře, nakopne to celý tým. Přesně tohle jsou správné momenty play-off," potvrzuje hráč s číslem jedenáct na dresu.

Opavský stadion byl slušně zaplněn, oficiální čísla hovoří o návštěvě 1403 diváků, což je nejvíc v sezoně. „Říká se, že diváci jsou šestým hráčem na ledě a na mně to je hodně znát. Lidé mě dokáží nabudit a myslím, že i ostatní kluky. Když už tady přijdou v takové návštěvě, chceme se jim za to odvděčit a tentokrát to vyšlo," směje se forvard, který si v zápase připsal tři kanadské body.

Slezan má sérii s Technikou skvěle rozehranou. Vede už 2:0 na zápasy a drží postupové mečboly. Ten první může proměnit už ve středu na brněnském ledě. Ale pozor! Opavští měli podobně dobře rozjeté play-off i loni se Vsetínem, a nakonec vypadli.

„Nechceme opakovat loňský rok. Můžeme si říct, že to musíme zvládnout, ale důležité je konat na ledě. Je třeba si to srovnat v hlavách a hlavně nic nepodcenit," uzavírá Bohumil Herman.

Jan Šimek