V letošním ročníku se však Bobrům z Valašského Meziříčí vůbec nedaří a s odstupem deseti bodů se krčí na posledním místě druholigové tabulky z posledních patnácti zápasů vyhráli pouze dva. Jeden ovšem doma nad ambiciózním Havířovem po samostatných nájezdech a minulou středu si Bobři poradili s Frýdkem-Místkem v poměru 6:4. V sobotu však přišla porážka 3:5 na ledě Karvinského Baníku.

Tahounem týmu je útočník Viktor Coufal společně se zkušeným forvardem Martinem Ambruzem a speciálně na tyto dva hráče by si měla dát obrana Slezanu pozor. Opavští si však na Valašsko jedou pro body. „Musíme prolomit prokletí stadionu ve Valašském Meziříčí, i když to jednoduché v žádném případě nebude," poznamenal opavský trenér Karel Suchánek, kterému bude s největší pravděpodobností scházet klíčový centr první formace Tomáš Měch.

Ten kvůli bolavému ramenu nedohrál sobotní zápas na Vsetíně. „Všichni známe Tomáše, že kdyby to jen trochu šlo, utkání by dohrál. Takto se bez něj budeme muset obejít," klopila zrak ikona Slezanu, které úsměv na tváři vykouzlil návrat Ivo Kociána, jenž poctivě sbírá síly, aby byl připraven do středečního utkání zasáhnout.

„Ivoš je každý den na ledě, připravuje se i s juniorkou. Za dva nebo tři tréninky už by měl být fyzicky připraven. Jeho start nechceme v žádném případě uspěchat, ale věřím, že ve středu by se na ledě mohl objevit," dodal Karel Suchánek. Zápas ve Valašském Meziříčí startuje ve středu 14. listopadu v 18.00.

Jan Šimek