Domácí Zubři šli do utkání z pozice lídra druhé hokejové ligy. V první třetině se také ujali vedení. Po dvou nevyužitých přesilovkách se Přerov dostal do přečíslení. Trenčan sice střelu Ditricha měl, avšak puk mu nešťastně propadl za záda – 1:0.

Druhou třetinu začala Opava přesilovkou, ale vyrovnat se ji nepodařilo. Ve 27. minutě mohla podruhé inkasovat. Zkušený Pavlas našel přesně Hanáka, ten ale ve stoprocentní šanci selhal. O sedm minut později bylo zle na druhé straně. Puku se zmocnil Měch a tvrdou ranou nedal Tihlářovi šanci –1:1.

Ve třetí části se nejdříve neprosadil Ditrich a pak to přišlo. Kovalovský si najel před branku, udělal kličku gólmanovi a poslal Slezan do vedení. Další šok zažili domácí o pár minut později. Opavští využili druhou přesilovku a Grofek poslal hosty do dvougólového trháku.

V závěru sáhli Zubři ke hře bez brankáře, branky se ale dočkali až čtyři vteřiny před koncem, v době kdy na vyrovnání nezbyl čas.

„Výsledek před play-off je pro nás povzbudivý,“ liboval si opavský trenér Karel Suchánek. „Navíc jsme hráli disciplinovaně, což je velmi pozitivní,“ pokračoval v hodnocení zápasu opavský trenér. Opava hrála po celé utkání se čtyřmi útočnými trojicemi. „Chtěli jsme dostat obránce více pod tlak, a to se nám podařilo. Každá trojka si svůj úkol na ledě splnila.

Play-off bude náročné, program je nabitý. Budeme muset točit co nejvíce hráčů,“ podotkl Suchánek a dodal: „Jiné týmy mají hráče na střídavé starty, my dáváme šanci vlastním mladíkům. A oni ukazují, že druhou ligu hrát mohou.“

Na otázku koho by si opavský kouč přál v prvním kole play off, odpověděl: „Tohle neřeším. Koho dostaneme, toho dostaneme. Je nám jedno, komu předčasně ukončíme sezonu.“

HC Zubr Přerov - HC Slezan Opava 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 16. Ditrich (Pala), 34. Měch (Grofek), 44. Kovalovský (Chalupa), 53. Grofek, 60. Kolář (Kočara, Pavlas). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 1400
Opava: Trenčan – Kukol, Schreier, Kysela, Tichý, Měkýš, Žídek – Grofek, Měch, Černý – Kocian, Polok, Pavelek – Suchánek, Mlýnek, Tůma – Kovalovský, Chalupa, Verlič