Trenér Karel Suchánek postrádal dva klíčové hráče své sestavy. Zdravotní problémy nepustily na led obránce Michala Kukola a brankáře Dušana Šafránka. „Dušan nám chybí hodně, tím ale nechci říci, že by mladý Kober vyhořel, jen nemá tolik zkušeností," řekl trenér Slezanu Karel Suchánek.

Zkušený gólman, jenž byl i tréninkovým parťákem Jaromíra Jágra, má problémy s pásovým oparem. „Možná se v pondělí objeví na tréninku, strašně si přeji, aby se tak stalo," poznamenal trenér Slezanu. Pokud by se doba léčení u tohoto gólmana protáhla, museli by v Opavě post gólmana řešit. „Zatím jsem o tom nepřemýšlel. Věřím, že se Dušan vrátí. Ono přivést brankáře z vyšší soutěže není zrovna levnou záležitostí a my nemáme peníze na rozhazování," podotkl Karel Suchánek.

Skóre sobotního duelu otevřel už po jednačtyřiceti vteřinách Petr Chalupa, jenomže o necelé tři minuty později už vedli 2:1 Zubři. „Utkání se celkově muselo líbit, už první třetina byla hodně divoká, bylo vidět, že na obou stranách chytají mladí gólmani," rozebíral dále sobotní duel opavský kouč. „Škoda jen, že se nám nedařilo lépe v koncovce, měli jsme řadu šancí a některé byly opravdu stoprocentní," zdůraznil trenér Slezanu.

Ve druhé třetině zajímavá bitva pokračovala. Opava v přesilovce po střele Moslera získala znovu vedení na svou stranu. A moha vést dokonce i o dvě branky, jenomže Vlašánek odkrytou branku netrefil.

Třetí část začali Zubři početní převahou, kterou po třiceti vteřinách proměnil ve vyrovnávací gól střelou přímo pod břevno bývalý kapitán Opavy Richard Brančík. „Škoda brzkého vyrovnání. Oba týmy si poté vypracovaly několik šancí, bohužel chleba se lámal v závěru," pravil Karel Suchánek.

V 56. minutě šla Opava do čtyř. „Holt asi jenom v Přerově se vylučuje za vyhození puku do hlediště ze středního pásma. V oslabení jsme dostali branku, která nás poslala do kolen, už jsme se nebyli schopni zvednout, navíc jsme dohrávali bez zraněného Tomáše Měcha," povzdechl si opavský trenér. „Musíme se zvednout, nic jiného nám ani nezbývá. Věřím, že to dokážeme a v tabulce se posuneme výše. Ve středu musíme bezpodmínečně porazit Porubu," uzavřel Karel Suchánek.

Zubr Přerov - Slezan Opava 7:4 (3:3, 0:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 2. Goiš (Hanák), 3. Ditrich (Sakrajda), 17. Málek (Sedlák, Goiš), 41. Brančík (Ditrich), 56. Sakrajda (Ditrich), 57. Málek (Sakrajda, Ditrich), 60. Ditrich (trestné střílení) - 1. Chalupa (Vlašánek), 12. Herman, 13. Chalupa (Wolf, Vlašánek), 24. Mosler (Tichý). Rozhodčí: Held - Měkýš, Pospíšil. Vyloučení: 2:9, navíc Sedlák (Přerov) 5 + do konce utkání Černý (Opava) 10 minut osobní trest + do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 1125

Přerov: Okáč (13. J. Sklenář) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka - Málek, Sedlák, Goiš - Sakrajda, Brančík, Ditrich - Blinka, Hanák, Kundrátek - P. Vaněk, Sprušil. Trenér: Pavel Sedlák
Opava: Kober - Tichý, Galvas, Tůma, Bednárek, Kysela (21. Vrábel) - Černý, Měch, Herman - Wolf, Chalupa, Vlašánek - Pavelek, Mlýnek, Kocián. Trenér Karel Suchánek