Trenéři Opavy do Přerova nevzali opory jako Měcha, Pavelka, Kociána, Musiala nebo Tichého. „Hrajeme tři zápasy v krátkém časovém sledu, proto jsme chtěli některé hráče šetřit," řekl opavský kouč Karel Suchánek. Rozhodnuto bylo už po první třetině.

„Nastoupili jsme do zápasu se čtyřmi útoky, mohli jsme to po první třetině stáhnout na tři lajny, ale to jsme nechtěli," podotkl trenér Opavy. „Naším cílem bylo, ať si mladí zvykají na dospělý hokej," dodal zkušený stratég.

První branku dal Slezan až v době, kdy prohrával už o sedm branek, zasloužil se o ni Jakub Vítek. „Třetí třetina už byla lepší, stáhli jsme sestavu na tři lajny, měli šance. Ovšem stál proti nám skvělý brankář Martin Vojtek," uvedl Suchánek.

„To, že jsme hráli v oslabené sestavě, rozhodně ale neberu jako omluvu, hráči musí dát do hry i kousek srdíčka a to mi v našem výkonu chybělo," podotkl šéf opavské lavičky Další přípravný duel odehraje Opava ve čtvrtek ve Vsetíně, v sobotu se Slezan představí na ledě v Kravařích, kde od patnácti hodin vyzve polskou Osvětim.

ZUBR Přerov - HC Slezan Opava 8:1 (4:0, 4:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Dostálek (Osina), 5. Dostálek, 12. Pala (Sedlák, Dostálek), 15. Kratochvíl Š. (Vlček), 28. Kudělka (Kolář, Sprušil), 31. Tomeček (Kolář), 31. Sedlák (Goiš, Dostálek), 39. Kundrátek (Kolář) - 32. Vítek (Polok). Rozhodčí: Klimecký - Čaja, Řezáč. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 547. Střely na branku: 40:29

HC ZUBR Přerov: Vojtek - Pala, Osina, Vlček, Polák, Kudělka, Tomeček, Metelka - Goiš, Sedlák, Dostálek - Škorík, Šebek, Š. Kratochvíl - Sprušil, Kolář, Kundrátek - Rajnoch, M. Kratochvíl, Kebza
Opava: Šafránek - Galvas, Kysela, Mosler, L. Vrábel, Tuma, T. Černý - Volf, Baďura, Svoboda - Polok, Vítek, M. Vrabel - Černý, Chalupa, Herman - Vlašánek, Vaněk, Štindl. Trenéři: Karel Suchánek, Josef Doboš

David Musial nejspíše zůstane

Zkušený útočník a německými soutěžemi ošlehaný David Musial bude působit v nadcházející sezoně v Opavě.

„O Davida zájem máme, on také chce v Opavě hrát. Je to hokejista, který má svou kvalitu a určitě nám pomůže. Na turnaji v Porubě potvrdil, že je hráč do čtvrté pětky. Naše síla s ním půjde nahoru," řekl trenér Karel Suchánek. Vzhledem k trenérským povinnostem u opavského dorostu dostal osmatřicetiletý forvard v přípravných duelech v Přerově a Vsetíně volno, na led s týmem vyjede v sobotu proti Osvětimi.