Opavští vstoupili do utkání aktivně a hned v první přesilovce mohli otevřít skóre, jenže bomby Kysely ani Galvase za záda Iláše neprošly. Na druhé straně využil špatnou rozehrávku Tichého Robin Gebauer, ale Šafránkův beton byl u tyčky včas.

Opava zahrozila průnikem Měcha, puk po jeho ráně z mezikruží však šel vysoko nad. V závěru první třetiny se ve slibné pozici objevil hostující Robin Gebauer, ale zazvonil jen na tyčku domácí klece.

Gebauer si chuť spravil na startu druhé dvacetiminutovky, kdy po přiťuknutí Novotného poslal Nový Jičín do vedení. Neuběhla ani minuta a bylo srovnáno, když Moslerovo nahození tečoval Baďura. Pak kolem mantinelu ujel Selingr a přesnou střelou mezi betony propasíroval puk za záda Iláše – 2:1.

V polovině utkání navíc přesilovku využil opavský bek Tomáš Černý, který zblízka zvýraznil náskok Slezanu. Hned vzápětí ale hosté díky Novosadovi vsítili kontaktní gól. Opava ale získala svůj náskok zpátky, když se prosadil mladík Rousek. Pak se trefil Polok, jenž proměnil další početní výhodu, a bylo to 5:2.

Vše nasvědčovalo tomu, že si Opavští dojdou pro výhru, jenže během necelých čtyř minut novojičínský celek třikrát udeřil a vyrovnal na 5:5. Osud zápasu rozsekly nájezdy, ve kterých byl úspěšnější Slezan. Už v první sérii totiž povedeným bekhendovým blafákem pověsil puk pod horní tyčku Svoboda, a protože žádný jiný střelec neskóroval, brali výhru domácí.

HC Slezan Opava – HK Nový Jičín 6:5sn (0:0, 3:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 23. Baďura (Mosler), 25. Selingr, 35. T. Černý (Chalupa, Baďura), 50. Rousek (Svoboda, Galvas), 54. Polok (Vrabel, Kocián), rozhodující nájezd Svoboda – 22. Gebauer (Novotný), 36. Novosad (Herald, Cabák), 55. Zdeněk (Gebauer), 57. Škumát (Zdeněk, Novotný), 58. Macháček (Uhlár). Rozhodčí: Klapetek – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. Diváci: 345
Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Vrabel, Tichý, Mosler, T. Černý – Vítek, Měch, Selingr – Baďura, Chalupa, Wolf – Rousek, Polok, Svoboda – Štindl, Borunský, Kocián. Trenéři: David Musial a Karel Suchánek