Obě mužstva začala opatrně a první slibnou příležitost evidovali diváci až v 8. minutě, kdy se u pravé tyčky snažil doklepnout kotouč do poloprázdné branky Mlýnek, ale neúspěšně. Krátce nato už domácí zvedali ruce nad hlavu, ale Měchovu bombu od modré zastavil tygřím skokem Gleich.

Udeřilo až v přesilové hře Slezanu. Tůma našel v mezikruží úplně volného Petra Wolfa, ten poslal puk nadvakrát pod víko a otevřel skóre duelu. Úvod druhé dvacetiminutovky patřil Opavě. Ve 26. minutě totiž další početní výhodu využil jedovatou ranou od modré Tichý, kterému nabil Měch a neuběhlo ani dvacet sekund a Slezan se tradoval znovu. Tentokráte se přesně trefil Koschatzký, zvyšující na 3:0.

Domácí byli namlsáni a Poruba zralá na ručník. A to mohla být ještě ráda, když v závěru druhé části mířil ve vlastním oslabení Tichý pouze do brankové konstrukce. Třetí třetinu ale začali svěřenci trenéra Karla Suchánka hodně laxně, což samozřejmě nezůstalo bez odezvy. Nejprve ve 44. minutě vstřelil kontaktní branku z bezprostřední blízkosti dorážející Hašek a o dvě minuty později se tentýž hráč prosadil po parádní teči Šindelářovy střely od modré mimo dosah Šafránka.

Závěr utkání patřil Porubě, ale pečlivě bránící Opava ji už do žádné větší příležitosti nepustila, a nakonec tak úhajila těsné vítězství v poměru 3:2. „Jednalo se o vydřené vítězství. Největší problém byl na naší straně, když jsme za stavu 3:0 měli převahu, ale nedokázali jsme vedení ještě navýšit. Ve třetí třetině nás soupeř donutil chybovat, snížil a tím se nastartoval. Jsem ale rád, že jsme závěr utkání zvládli. Takové výpadky by se nám ale neměly stávat. Musíme na tom zapracovat, nehrát hurá hokej, ale mít zajištěnou obranu," ohlédl se za utkáním opavský kouč Karel Suchánek.

Jeho protějšek, porubský trenér Aleš Tomášek, hodnotil zápas takto: „Snažili jsme se hrát dobře zezadu, abychom nedostali rychle branku. Bohužel jsme ale vyrobili mnoho chyb a dvakrát zbytečně inkasovali v oslabení. Ve třetí třetině jsme hráli jen na tři pětky, což s sebou přineslo zlepšení, když jsme snížili na rozdíl jedné branky. Vyrovnat už se nám nepodařilo, ale stále je to jen příprava."

HC Slezan Opava - Poruba 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 17. P. Wolf (Tůma, Mosler), 26. Tichý (Měch, Vítek), 26. Koschatzký (Vítek, Pavelek) 44. Hašek (Holuša), 46. Hašek (Šindelář). Rozhodčí: Klapetek - Pelc, Rychlý. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 205.

Opava: Šafránek - Tichý, Kukol, Bednárek, Galvas, Vrábel, Tůma, Mosler - Černý, Měch, Mlýnek - Koschatzký, Pavelek, Vítek - Vlašánek, Chalupa, P. Wolf - F. Vaněk, Baďura, Herman. Trenér: Karel Suchánek.
Poruba: Gleich - Mládenka, R. Wolf, Zientek, Šindelář, Slavík, Prokop, Axman, Spusta - Seidler, Krayzel, R. Vaněk, Holuša, Vidlák, Hašek, Buček, Šimkovič, Galajda, Zuber, Chomič. Trenér: Aleš Tomášek

Jan Šimek

Petr Wolf: Závěr je třeba zvládnout lépe

close Petr Wolf zoom_in Hokejový Slezan oplatil Porubě porážku z letního turnaje v polovině srpna. V dobrém světle se ukázaly de facto všechny útočné formace Opavy a pozadu nezůstala ani třetí pětka mladých pušek. O úvodní gól se postaral útočník Petr Wolf, který RT TORAX načal první brankou.

„Na začátku utkání jsme měli převahu, ale nespadlo nám tam všechno. Dvě třetiny jsme měli zápas pod kontrolou, ale v té třetí jsme polevili. Nejprve jsme inkasovali první nešťastný gól, o kterém ani nevím, jak padl, pak jsme dostali slepený druhý a tím jsme soupeře dostali do hry," kroutil hlavou Petr Wolf.

Opavští tak přišli o pohodový tříbrankový náskok a v závěru zápasu se omezili jen na bránění těsného vedení. „Snažili jsme se to už jen ubránit, což je samozřejmě taky špatně, ale zaplaťpánbůh, že jsme vyhráli," spadl kámen ze srdce opavskému útočníkovi.

„Stávat by se to ale nemělo, kdybychom soupeři odskočili na 5:0, bylo by to jiné. Příště si musíme zápas lépe pohlídat," dodal rychle čerstvý čtyřiadvacátník.

Ten se prosadil po skvělé přihrávce Radka Tůmy v 17. minutě. „Naši beci hráli dobře a Tůmič (Radek Tůma pozn. red.) zvedl hlavu, podíval se a pěkně mi přistrčil puk. Poruba v tu chvíli úplně otevřela obranu a rázem jsme byli tři sami před brankou. Sice jsem musel pálit nadvakrát, ale spadlo to tam," usmíval se opavský rodák.

Nebrali hokejisté Slezanu vítězství nad Porubou jako satisfakci? Se stejným soupeřem totiž v polovině srpna ostudně padli 2:6. „V Porubě jsme byli dvě třetiny rozhodně lepší, dokonce jsme i vedli 2:1, ale třetí část jsme úplně vypustili, něco jako nyní, a prohráli 2:6. Musíme si to zkrátka lépe hlídat," měl jasno Petr Wolf, který si přípravná utkání zatím pochvaluje: „Zápasy hrajeme zatím docela slušně, a přesto, že hrajeme na čtyři pětky, jsme v tempu a to je dobré. Musíme ale ještě více zdokonalit hru směrem dozadu a obranu."

Nadšený je rychlý forvard i z návratu beka Davida Galvase. „Je pro nás velkým přínosem. Je jasně vidět, že má hokejové myšlení, umí puk v případě potřeby podržet a ví, kdy ho rozehrát. Navíc je to mazák a dobrý kluk do party, kabinu stmelil. Dokonce je náš nový pokladník (smích). V posledních letech tady byl nedostatek beků, ale teď už je to lepší a je to hned poznat na hře. Obránci nejsou tolik vyšťavení. Nyní totiž dáme dohromady bez problémů plné čtyři pětky, což je o něčem jiném, než když se hrálo se čtyřmi zadáky. Je to o dost lepší," potvrdil Petr Wolf.

Dnes večer čeká na opavské hokejisty duel s prvoligovým Šumperkem. Jak se dívá na konfrontaci první a druhé ligy pravé křídlo Slezanu? „Shodou okolností jsme se díval na výsledky a s Havířovem prohráli 2:6, takže je to otevřené. Hrají sice první ligu, ale klidně tam můžeme vyhrát, proč ne. Mohou nás lehce podcenit," uzavřel střelec první branky opavského Slezanu Petr Wolf.

Jan Šimek