Opavští po necelých sedmi minutách prohrávali. Když Kysela chyboval při rozehrávce a na obranné modré přišel o kotouč, který mu uzmul Kilnar. Ten okamžitě upaloval na opavskou branku a trefil se náramně pod víko.

Na druhé straně mohl vyrovnat po rychlém úniku z pravého křídla Selingr, jenže jeho ránu vytěsnil Tihlář do bezpečí. V závěru první části Zachar chytrou přihrávkou zpoza branky nabil Vaňkovi, který pohotově zvýšil na 2:0, a vzápětí přidal třetí porubský gól Kilnar.

Ve druhém dějství však Galvas parádní přihrávkou mezi dvěma porubskými beky oslovil rozjetého Svobodu, který se štěstím procpal puk za záda Tihláře.

Následně se v přesilovce trefil Chalupa a Slezanu už chyběl pouhý krok ke srovnání stavu skóre. Na konci druhé třetiny však čtvrtý gól Poruby zařídil Ballner – 2:4.

Na startu třetí dvacetiminutovky ujel porubské defenzivě opavský navrátilec Selingr a parádním zakončením pod víko nedal Tihlářovi v kleci Ostravanů žádnou šanci.

Slezan mocně dotahoval těsný náskok Poruby a nakonec se mu podařilo vyrovnat, když v čase 56:52 bombou od modré v přesilové hře vyrovnal na konečných 4:4 obránce Kysela.

HC Slezan Opava – HC RT TORAX Poruba 2011 4:4 (0:3, 2:1, 2:0)
Branky: 27. Svoboda (Galvas), 37. Chalupa (Wolf), 44. Selingr, 57. Kysela (Chalupa) – 7. Kilnar, 17. Vaněk (Zachar), 18. Kilnar (Zachar), 40. Ballner. Rozhodčí: Klapetek – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 5:5, navíc Wolf (Opava) a Seidler (Poruba) 5 minut a do konce utkání, Tichý (Opava) 10 minut. Využití: 2:0
Opava: Šafránek – Tůma, Kysela, T. Černý, Tichý, Mosler, Galvas, Vrabel – Selingr, Kocián, Vítek – Baďura, Chalupa, Wolf – Svoboda, L. Černý, Herman – Rousek, Borunský. Trenéři: David Musial a Karel Suchánek

Jan Šimek