Opava přitom hned po 55 sekundách prohrávala po trefě Podešvy. Srovnat mohl navrátilec Selingr, ale svůj únik brankou nezakončil. Na začátku druhé třetiny se nepodařilo skórovat z dobré pozice ani Hermanovi, jehož pokus zastavil vsetínský gólman Plšek.

Valaši šli navíc ve 26. minutě do dvoubrankového trháku po přesilovkovém zásahu Řezáče. Slezané ale bleskově odpověděli, když Tůma poslal kotouč Vítkovi a ten skvělým způsobem snížil na rozdíl jediné branky.

Opavští vycítili šanci, ale Wolfův bekhend z bezprostřední blízkosti brankou neskončil, stejně jako tvrdá rána Selingra. Souzeno mu bylo až v čase 37:31, kdy využil početní výhodu, a vyrovnal.

Rozhodovat tak musely opět nájezdy a stejně jako v úterý proti Novému Jičínu byl jediným úspěšným exekutorem opavský hráč. Tentokrát ve druhé sérii skóroval Selingr a zajistil Opavě cenný skalp ambiciózního celku ze Vsetína.

V úterý od 18 hodin čeká opavské hokejisty třetí přípravné utkání na ledě Nového Jičína.

HC Slezan Opava – VHK Vsetín 3:2sn (0:1, 2:1, 0:0)
Branky: 27. Vítek (Tůma), 38. Selingr (Měch, Vítek), rozhodující nájezd Selingr – 1. Podešva (Báchor, Vítek), 26. Řezáč (Podešva, Ondráček). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1

Opava: Šafránek – Tůma, Kysela, T. Černý, Tichý, Mosler, Vrabel – Vítek, Měch, Selingr – Baďura, Chalupa, Wolf – Trčka, Svoboda, Herman – L. Černý, Borunský, Kocián – Rousek. Trenéři: David Musial a Karel Suchánek
Vsetín: Plšek – Žák, Hryciow, Báchor, Řezáč, Žabčík, Štědrý – Kubo, Dvořák, Vávra – Vítek, Ondráček, Podešva – Finsterle, Daněk, Jurík – Kývala, Kuchařík, Hlaváč. Trenéři: Viktor Hlobil a Luboš Jenáček