Zjednodušeně by se dalo konstatovat, že Draci utrpěli povinné vítězství. Domácí sice soupeře předčili v individuálních schopnostech, své přednosti však dlouho nedokázali využít a tak více jak čtyřicet minut drželi hosté se svým sokem docela vyrovnanou partii, než jim definitivně došly síly, když si zlomili vaz vlastní nekázní, za kterou pykali řadou oslabení.

Nepříliš pohledný zápas definitivně nasměroval ve prospěch Salithu až hodně šťastný gól při vlastním oslabení ze 34. minuty, kdy bránící se Draci (ještě při hře tři na pět) vyhodili puk z obranného pásma a z trestné lavice naskakující Tomáš Brunec se dostal do samostatného úniku.

Gólman Opavy Šafránek pak proti domácímu forvardovi vystartoval až téměř k modré čáře, kde jej však šumperský hráč se sedmičkou na zádech elegantně objel a zavěsil do prázdné klece.

Ve třetím dějství Šumperk stihl zahodit trestné střílení a dokonce i sedmiminutovou přesilovku, kdy opavský obr Tichý nejprve vyfasoval menší trest za sekání a záhy i trest ve hře po nepříliš přátelské rozmluvě s rozhodčím, což značilo dalších pět minut oslabení.

„Výkon se mnohdy odvíjí od soupeře, ale dobře víme, že takto v soutěži hrát nemůžeme. První dvě třetiny byly z naší strany hodně špatné, až ve třetí se náš výkon trochu zvedl," konstatoval krátce trenér Draků Radek Kučera.

„Bohužel stále se potýkáme s tím, že nemůžeme dát dohromady sestavu, když pokaždé se někdo zraní nebo onemocní. Dnes jsme opět museli nastoupit v jiném složení, takže doufám, že na mistráky už budeme kompletní," přeje si šumperský lodivod.

Jedinou radost tak domácí fanoušci mohli mít snad jen z návratu jedné z opor minulé sezony, když dračí dres znovu oblékl vítkovický útočník Michal Hlinka, jenž by měl být minimálně v úvodu 1. ligy Šumperku k dispozici v rámci střídavých startů.

„Zápas jsme si prohráli sami, někteří hráči přestali hrát hokej a nechápu, co na ledě předváděli, nechávali se vyloučit naprosto zbytečně, takhle bychom prohrávali i ve druhé lize. Zítra budou s hráči pohovory, takhle se hokej nehraje, takto bídnou morálku si nemůžeme dovolit," láteřil po utkání trenér Opavy Marek Harazim.

„Když se hrálo pět na pět, bylo to vyrovnané, byly i pasáže, kde jsme byli mírně lepší. Jenže jsme odehráli třicet minut v oslabení, to je strašné. Šumperk si alespoň potrénoval přesilovky. Pro Draky to byla generálka na první ligu, no, spíše mě zklamali, s takovým nasazením v první lize, nevím," přemítá opavský kouč, jenž v minulosti sám coby hráč působil v barvách Šumperku.

Salith Šumperk – HC Slezan Opava 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky:1. Vrdlovec (Holík), 10. Cink (Gewiese, Skoumal), 34. Brunec (Holík, Skoumal), 43. Červenka (Kindl), 49. Brunec (Tesařík, Pastor) - 13. Wolf (Galvas), 44. Koschatský (Chalupa). Vyloučení: 5:11, navíc Vrabel (Opava) osobní trest 10 minut a trest do konce utkání, Tichý (Opava) trest ve hře. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Jeřábek – Jureček, Rychlý. Diváci: 370.

Šumperk: Štůrala – Novotný, Holík, Sedlák, Pastor, Tesařík, Vrána, Gewiese – Vrdlovec, Plášek, Blinka – Stoklasa, Hlinka, Brunec – Červenka, Kindl, Haas – Cink, Skoumal, Kolařík. Trenér: Radek Kučera
Opava: Šafránek – Tichý, Vrabel, Galvas, Bednárek, Mosler, Tůma – Mlýnek, Měch, Černý – Vítek, Pavelek, Koschatský – Chalupa, Polok, Vlašánek – Herman, Vaněk, Wolf. Trenér: Marek Harazim