"Václav Nedorost odjel domů za manželkou, která má zdravotní problémy, Michal Barinka má zánět lokte a bere antibiotika a Petr Čáslava se připojí k týmu v úterý," vysvětloval absence trenér reprezentace Alois Hadamczik.

Téměř jisté je, že trenér nebude moci počítat se službami zkušeného zadáka Lukáše Krajíčka. Obránce Dynama Minsk vyřadily ze hry zdravotní problémy. "Chodí v Rusku na rehabilitace a od lékařů dostal nařízený měsíc klidu, tím pádem s ním nebudeme moci počítat," dodal šéf reprezentační lavičky.

V Kravařích se budou reprezentanti připravovat do osmadvacátého března. První dva přípravné zápasy pak na tým čekají třetího a čtvrtého dubna v Jindřichově Hradci proti Lotyšsku. "V tomto dvojzápase dostanou šanci všichni hráči z kravařského kempu," prozradil Alois Hadamczik.

Závěrečná příprava před světovým šampionátem začala o týden dříve než bylo původně v plánu. "Museli jsme zareagovat na to, že Lev Praha, kde máme dost hráčů, a i Slovan Bratislava skončily sezonu brzo. Potřebujeme, aby se hráči co nejdříve dostali zpátky do kondice. Těší mě, s jakým odhodláním se do tréninku zapojili," pochvaloval si reprezentační kouč.

Další hráči se budou k reprezentaci připojovat na základě vývoje play off. "Víme, koho chceme, ligu bedlivě sledujeme. Škoda, že Liberec ještě hraje, jinak by už v Kravařích byl Petr Nedvěd a pomalu se aklimatizoval na nové prostředí," podotkl Alois Hadamczik, který má v plánu vyrazit na tradiční inspekční cestu do zámoří.

"Chceme zhlédnout něco okolo pěti zápasů. Chci od hráčů, jejiž týmy jsou na hraně play off, slyšet, že v případě, když do vyřazovacích bojů nepostoupí, mají zájem reprezentovat," zdůraznil trenér, který má namířeno například za Pavelcem, Eliášem, Židlickým, Neuwirthem, Kundrátkem nebo Martínkem. Naopak do Dallasu se nechystá.

Hráči v kravařském kempu

Brankáři: Jakub Kovář (HC MOUNTFIELD České Budějovice), Pavel Francouz (HC VERVA Litvínov)

Obránci: Jakub Nakládal, Jakub Krejčík (oba HC Lev Praha, KHL), Tomáš Mojžíš (Slovan Bratislava, KHL), Marek Trončinský (Chanty-Mansijsk, KHL), Jan Kolář (Doněck, KHL), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta, Švýcarsko), Tomáš Voráček (HC Vítkovice Steel), Karel Kubát (HC VERVA Litvínov)

Útočníci: Jiří Novotný, Petr Vrána, Tomáš Rachůnek, Jiří Sekáč (všichni HC Lev Praha, KHL), Zbyněk Irgl (Minsk, KHL), Lukáš Kašpar, (Doněck, KHL), Michal Vondrka (Slovan Bratislava, KHL), Petr Koukal (Nižněkamsk, KHL), Milan Gulaš (Magnitogorsk, KHL), Tomáš Rolinek (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice), Petr Tenkrát (HC Sparta Praha) Ondřej Roman, Vladimír Svačina (oba HC Vítkovice Steel), Lukáš Pech (HC Energie Karlovy Vary).

Petr Čáslava (Čerepovec, KHL) se připojí k týmu v úterý.