„Jsem spokojený, přijelo dvacet hráčů ze zámoří, věřím, že kdyby Jaromír Jágr nebyl ještě v Americe, tak je tady také," pochvaloval si trenér Alois Hadamczik.

Podle zkušeného kouče plní kemp svůj účel. „Přece jenom v Soči nás čekají dva tréninky a jdeme do zápasu. Potřebujeme, aby se hráči blíže poznali. Vždyť mladí nevěděli, zda mají těm starším tykat nebo vykat. Dva dny v Kravařích poslouží také k utužení party," dodal trenér národního týmu, který bere účast hráčů v těchto dnech dovolených v kempu jako signál, že mají zájem reprezentovat.

Program kempu je pestrý, na led se sice hokejisté nedostanou, ale i tak si rozhodně na nudu stěžovat nemohou. „Kluci mají k dispozici veškerá sportoviště. Chodí hrát minigolf, fotbal, nohejbal, mohou si zajít do posilovny. V rámci dne pak jsou na programu týmové porady," začal Alois Hadamczik s popisem náplně kempu. „Ukazovali jsme si na videu systém hry, kterou chceme praktikovat. Ztotožnili jsme se na některých věcech, což je pro mě důležité," poznamenal Hadamczik.

Trenér národního týmu si dobře uvědomuje, že reprezentace má před sebou velmi náročnou sezonu. „Máme na čem pracovat. Zjistili jsme, že během posledních třech šampionátů šla dolů gólová produktivita. Musíme zlepšit produktivitu střelby," podotkl trenér a pokračoval: „Naopak nás může těšit fakt, že co se týče obdržených gólů, jsme na tom nejlépe."

K tomu, kolik aktérů dvoudenního kempu, který dnes končí, se může do Soči podívat, Alois Hadamczik řekl: „Máme tady hodně zkušených a dobrých hokejistů, pokud budou zdravotně v pořádku, je reálné, že se jich na olympiádu podívá dost."

Další reprezentační sraz je na programu v srpnu. „To přijde na řadu sraz pro hráče z Evropy, kteří mají možnost si říci o nominaci během tří podniků Eurohockey tour," uzavřel Alois Hadamczik.