Pondělní odveta opět potvrdila pravidlo, že play-off je jiná soutěž. Na ledě nebylo znát, že hraje druhý tým se sedmým. „Pozor, my jsme ani u nich nehráli špatný hokej. Bohužel jsme doplatili na vlastní nedisciplinovanost," zdůrazňuje Bohumil Herman. Opavě vyšla parádně první třetina. Dvě nabídnuté přesilovky dokázala využít. „Přesilovky nás nakoply, zvedly nám psychiku, mohli jsme poté hrát uvolněněji," poznamenal jeden z nejlepších hráčů Slezanu.

Opava porazila AZ poprvé v sezoně. „Výhra přišla v nejlepší možnou dobu," pousmál se opavský odchovanec. „Už jsme z toho byli nešťastní, v předchozích zápasech jsme vedli, ale nikdy se nám utkání nepodařilo dotáhnout do vítězného konce. Dnes jsme si dokázali, že AZ se dá porazit," pokračoval Bohumil Herman.

Série se za nerozhodného stavu nyní stěhuje do Havířova. „Bude to zase úplně jiné utkání," dobře ví opavský útočník. „Jediná cesta k úspěchu vede opět přes disciplinovaný výkon. Nesmíme se nechat opět zbytečně vylučovat. Dnes jsme si ukázali, že to jde. Pokud udržíme nervy na uzdě a budeme proměňovat šance, můžeme být úspěšní," podotkl Herman a v krátkosti se vrátil k momentu ze čtyřiatřicáté minuty: „Nabral jsem rychlost, jejich bek se trochu zapomněl, předem se otevřela obrana, a když se položil i brankář, spadlo mi to tam."

Pondělní duel se hrál v parádní divácké atmosféře, taková už dlouho na stařičkém zimáku nebyla. „Diváci byli dnes naším šestým hráčem. Vybičovali nás k nadstandardnímu výkonu, hráli jsme obětavě, lehali jsme do střel a tak to má být. Nechtěli jsme je zklamat, už kvůli nim jsme chtěli vyhrát," uzavřel Bohumil Herman.

Třetí zápas série je na programu dnes, ve středu 6. března od 18 hodin na havířovském ledě.