Po první bezbrankové třetině opavský výběr nasázel Porubě ve druhé části čtyři góly. Ve třetím dějství přidal pátý gól Vítek, ale v závěru Slezan zvolnil a Ostravané třemi brankami zmírnili konečné skóre.

„Asi jsme si mysleli, že se nic nemůže stát. Hokej je však rychlá hra, stačí dvakrát nepozornost a byly z toho dva góly. Chybami se člověk učí, ale zápas jsme dotáhli do vítězného konce, což je nejdůležitější," řekl David Galvas.

Po dvou úvodních zápasech soutěže neztratila Opava ani bod. „Věřili jsme, že uděláme šest bodů, začátek sezony je však každý rok těžký. Soupeři mají sílu, hodně se bruslí. Než si to sedne, bude to chvilku trvat. Musíme vydržet, sbírat body a dostat se do pohody.

Sice jsme dvakrát vyhráli, ale je tam spousta věcí, které musíme zlepšit," uvědomuje si jeden z nejzkušenějších obránců opavského týmu.

Ten musel v létě zrušit poslední čtyři přípravná utkání. Slezan téměř měsíc nehrál zápas, aby šel rovnou do ostré soutěže. Projevila se dlouhá pauza na opavských výkonech? „Říká se, že trénink není zápas a zápasové tempo potom chybí. V Karviné jsme se do poloviny utkání trápili, pak už to však bylo čím dál tím lepší.

Máme co zlepšovat. Není to ono, ale máme šest bodů," usmívá se čtyřicetiletý matador.

V současné době se ale intenzivně jedná o budoucnosti hokeje v Opavě. „Řešilo se to dost. Od konce minulé sezony nikdo nevěděl, jak to bude. Ani momentálně není řečeno, že klub je zachráněn. Máme různé informace, pořád kolem nás něco koluje.

Na první mistrák jsme ze začátku nechtěli jet s tím, že se něco musí stát, ale poté jsme si to rozmysleli. Řeklo se, že sezona se začne, i když klub je v takové nejistotě a dá se říct, že nemá ani korunu. Domluvili jsme se a zatím se hraje. Uvidíme, jak dopadne zastupitelstvo," vyhlíží pondělní zasedání Galvas.

Poslední jednání města se zástupci klubu vypadalo pro Slezan nadějně. O tom, co bude dál, však stále není zcela jasno. „Nechci toho moc říkat, protože my hráči nevíme, co bude, nebo nebude. Je to otázka na někoho jiného. Možná už by to mohl někdo pořádně vysvětlit, abychom i my věděli na sto procent, jak to bude. Kolují různé spekulace a dohady. My nic konkrétního nevíme," přiznává opavský odchovanec.

Už jednou fungoval opavský hokej bez mužského týmu a bylo by smutné, kdyby se historie opakovala. „Pro nás se Zdenou (Pavelkem - pozn. red.) by to bylo sice předčasné ukončení kariéry, ale jsou tady šikovní mladí hráči, pro které by byla obrovská škoda, kdyby to tady skončilo. Nevěřím, že by po práci chtěli někam cestovat. Uvidíme, jak to dopadne," uzavírá David Galvas.

Jan Šimek