Opava nezačala zrovna nejlépe, v první třetině byl nebezpečnější soupeř. „Začali jsme opatrně, chtěli jsme hrát odzadu. Věděli jsme, že Kopřivnice těží z rychlých brejků. Měla nějaké šance, ale netrefovala až tolik branku," poznamenal Dušan Šafránek.

Zlom přišel na konci druhé třetiny, ve které Opava proměnila dvě přesilovky. „Náš výkon šel nahoru, přesilovky byly zlomovým momentem," míní opavská jednička.

Výkony Slezanu jsou v letošní sezoně jako den a noc. Doma Opava sbírá body, kdežto venku se jí moc nedaří. „Ale ani venku nehrajeme špatné zápasy. Bohužel bodově nám to zatím nevychází. Věřím, že se nám s tím podaří v brzké době něco udělat," zdůrazňuje třicetiletý brankář.

Svěřenci trenéra Pavla Hulvy se pohybují ve středu tabulky. „Letošní sezona je lepší než ta loňská, to už víme teď. Loni jsme ji vlastně jenom dohrávali," poznamenal hrdina sobotního zápasu.

Dušan Šafránek figuruje i na soupisce extraligového Zlína. Dres Beranů ale ještě neoblékl. „Mám ve Zlíně vyřízený střídavý start, pro případ, kdyby se některý ze současných brankářů zranil," řekl Dušan Šafránek, který vedle hokeje pracuje ještě v rodinné firmě, která se zaobírá on-line marketingem.

K tomu, zda si přeje objevit se v brance Zlína, Dušan Šafránek řekl: „Odchytal jsem za Zlín jeden zápas v přípravě. Více se tím ale nějak nezatěžuji. Chytám v Opavě a uvidíme, pokud se Zlín ozve. Jeho výsledky ale sleduji."