Do skvělé formy se dostal opavský brankář Dušan Šafránek, který v rozhodující bitvě udržel čisté konto!

„Bylo to těžké utkání, jako každé v play-off. Nakonec jsme vyhráli po šťastné a tečované střele Kyslíka (Daniela Kysely pozn. red.) v podstatě z půlky," řekl na úvod Dušan Šafránek. „Byl to šťastný, ale důležitý gól. Pak jsme hráli v pohodě odzadu. Měli jsme dost icingů, ale zvládli jsme to," pousmál se gólman Opavy.

Ten ve středu nepustil za svá záda ani jeden puk. Jeho nula je o to cennější, že přišla v play-off. Brankáři enormní obětavostí pomohli také spoluhráči. „Skákali do střel, často leželi na zemi, jen aby na mě nic neprošlo. Skvělá práce," chválil své parťáky osmadvacetiletý hokejista.

Šafránek vychytal druhé čisté konto v sezoně. Bude dražší než v základní části? „Bavili jsme se o tom s pokladníkem Davidem Galvasem a zasmáli se tomu. Určitě se nějak domluvíme. Trenér říkal, že když nepustím gól, vyhrajeme. Nakonec to dobře dopadlo," směje se.

Brněnskou Techniku Opavští vyřadili až nečekaně rychle, rozhodnuto bylo už po třech zápasech. Přitom v základní části Slezan s Brnem třikrát prohrál.

„Na Techniku jsme si věřili. Má silný mančaft, ale my jsme šli do každého zápasu poctivě. Jsme moc rádi, že jsme tu sérii konečně prolomili," narážel opavský brankář na fakt, že Slezan prošel přes čtvrtfinále po dlouhých sedmi letech.

Opavě pomohli k postupu i fanoušci. „I venku jsme hráli jako doma. Na Techniku totiž nepřišlo mnoho diváků. Je rozdíl, když hrajete venku před 150 lidmi, nebo dvěma tisíci. Byl to důležitý faktor. Naše fanoušky bylo hodně slyšet. Hnali nás za postupem a patří jim za to velký dík," je za podporu věrných příznivců vděčná gólmanská opora Slezanu.

Výběr trenérů Musiala a Suchánka se v semifinále střetne s přerovskými Zubry. S nimi se v play-off Opavští potkali před třemi lety a ve vyrovnané sérii prohráli 2:3 na zápasy. „Máme jim co vracet, ale budou hodně dobří. Mají silný tým, přesto je chceme potrápit," uzavřel Dušan Šafránek.

Jan Šimek