Opavští zabředli do krize. Ztrácejí dobře rozehrané zápasy, jako ten poslední, ve kterém vedli nad Kopřivnicí 5:4, když dokázali vymazat dvougólové vedení soupeře.

„Je to hodně špatné. Spadla na nás deka. Herně to špatné třeba ani tolik není, ale pak nás potopí zbytečné individuální chyby, které nám podlomí kolena,“ povzdechl si brankář Dušan Šafránek. „Připadá mi, že je to horší a horší,“ dodává.

Slezan je poslední, po sobotní porážce jeho bodová ztráta narostla až na osm bodů. „Ztrácíme body i se soupeři, kteří jsou na naší úrovni. Očividně nezvládáme tlak těchto zápasů,“ konstatuje jednatřicetiletý strážce opavské svatyně.

Nyní má před sebou družina trenéra Marka Harazima čtyři zápasy na venkovních kluzištích, navíc ve třech nastoupí proti týmům ze špičky. Ve středu se představí Opava v Porubě, následují duely v Šumperku a Hodoníně, venkovní čtyřboj zakončí zápasem ve Valašském Meziříčí.

„V těchto utkáních nemáme co ztratit a to nám může pomoci. Hrajeme s týmy, které chtějí hrát hokej, věřím, že se jim přizpůsobíme a něco uhrajeme,“ je optimistou Dušan Šafránek.

Na výkonech Opavy se očividně projevuje fakt, že kádr prošel v letní přestávce velkým zemětřesením. „Opava byla známá tím, že její kádr v posledních šesti letech žádnými velkými změnami neprošel. Vlastně se vždycky jen doplnil o dva tři hráče. Tým měl zažité systémy, hráči o sobě věděli.

Když se daří, tak každý umí hrát hokej, když ne, je to horší. Musíme hlavně zapracovat na odstranění individuálních chyb,“ podotkl brankář, který loni ve druhé polovině sezony působil v prvoligovém Havířově.

Dušan Šafránek je z dosavadního průběhu sezony pořádně zklamaný, svého příchodu do Opavy ale nelituje. „Čekal jsem něco úplně jiného. Myslel jsem si, že se budeme pohybovat ve středu tabulky. Zklamaný jsem, ale svého kroku nelituji. Opavu beru jako hokejové město, holt výsledky jsou špatné.

Avšak naplňuje mě trénování brankářů, více jsem se tomu začal věnovat, nyní jsem navíc začal spolupracovat se svazem, kdy jezdím po klubech v kraji,“ zakončil povídání opavský brankář.